• Головна
  • Полтавцям порадили, як вберегтися від кліщів
10:30, 13 травня 2019 р.
Надійне джерело

Полтавцям порадили, як вберегтися від кліщів

Полтавцям порадили, як вберегтися від кліщів

Під час весняно-літнього періоду активізуються  кліщі, які є носіями особливо небезпечної хвороби Лайма.

Кількість випадків хвороби Лайма постійно зростає.   Найбільше їх у Полтаві, Лубенському, Н.Санжарському, Полтавському,  Миргородському та Козельщинському районах. Це свідчить про позитивні тенденції щодо діагностики та відповідної роз’яснювальної роботи серед населення. Люди  все частіше звертаються за лабораторним дослідженням до лікувально-профілактичних закладів області та ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Про це повідомив   лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», Заслужений лікар України, к. м. н., доцент Валентин Шаповал.

" - Найчастіше кліщі прикріплюються до одягу в лісі, коли людина рухається, торкається гілок дерев, розсуває чагарники і травостій, або сідає на траву.  Вони заповзають на шкіру  і  прикріплюються на різних частинах тіла (потилиці, шиї, в пахових ділянках, у ділянці пупка, в проміжності, під лопатками і по хребту). В більшості випадків це  залишається непоміченим. Але потім на місці прикріплення кліща виникає свербіж, болючий запальний процес у вигляді кільцевого почервоніння. Якщо ж організм людини не справляється, хвороба може переходити в інші стадії, вражаючи різні органи та системи організму, а це вже велика загроза для здоров'я та життя людини. Для того щоб не допустити цього, необхідно захищати себе при відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, одягати світлий однотонний одяг із довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Голову потрібно прикривати головним убором. Само- та взаємоогляди необхідно обов’язково проводити під час прогулянки через кожні 2 години та ще раз – вдома. Одяг необхідно вдома уважно оглянути та відразу змінити" - розповів Валентин Шаповал.

Якщо кліщ все ж таки присмоктався, необхідно негайно звернутися до медичних працівників. За відсутності такої можливості видалення проводять самостійно. Для цього потрібно замастити кліща олією (не заливати, щоб не задихнувся), повільно видалити його разом із хоботком, розхитуючи кліща з боку в бік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, взяти його пінцетом або петлею з нитки. Після видалення кліща, місце присмоктування замастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення треба ретельно вимити руки з милом, кліща спалити або віддати в лабораторію особливо небезпечних інфекцій ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» на дослідження, а потім обов’язково звернутися за медичною допомогою до лікувально-профілактичного закладу.

" - Статистика та епідеміологічні розслідування свідчать, що практично 50% випадків хвороби Лайма припадає на дітей. Враховуючи це, необхідно якісно підготувати всі оздоровчі табори області, прибрати їхні території, не допустити їх забур’янення, щоб не було умов для нападу кліщів.

А в кожному населену пункті органи місцевої влади та місцевого самоврядування, власники підприємств, установ і організацій різних форм власності мають гарантувати належний санітарний стан територій, оздоровлення лісів паркового типу, упорядкування територій населених пунктів, оздоровлення насаджень прорідженням, розчищення від сушняку, бурелому, пнів, безплідної порослі молодих дерев і чагарників, ліквідувати сміттєзвалища і підтоплення підвалів, систематично викошувати газони та очищати від рослинності водойми. Тобто дотримуватись принципів високої санітарної культури" - наголосив Валентин Шаповал.

Публікація створена за матеріалами Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Раніше ми розповідали До уваги полтавців: обережно, кліщі!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кліщі #небезпека,хвороби

Коментарі

Оголошення
live comments feed...