• Головна
  • Сьогодні – День жон – мироносиць
08:40, 12 травня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні – День жон – мироносиць

Сьогодні – День жон – мироносиць

Третя неділя після Великодня у християн східного обряду вважається великим і урочистим святом - жіночим днем, присвяченим пам’яті Святих жінок-мироносиць (жон-мироносиць). Духовний подвиг цих жінок, що супроводжували Господа на його шляху від Галілеї до Голгофи, їх жертовна любов та самовіддана допомога Спасителю і Його апостолам, є яскравим прикладом віри, вартим наслідування.

Сьогодні – День жон – мироносиць , фото-1

Страшна картина розп’яття Христа змусила розбігтися всіх учнів. Лише Іоан Богослов, Богоматір Марія і жінки-мироносиці залишалися поруч із Учителем до останнього подиху Його на Хресті. Цей день є церковним жіночим святом, коли родичі, друзі і діти вітають своїх близьких жінок - дружин, матерів, сестер, дочок.

Велика духовна сила і відданість Спасителеві зробили їх гідними першими почути від ангелів вість про Його Воскресіння. Прямуючи до Гроба Вчителя свого, щоб помазати тіло Його миром за юдейським звичаєм, жінки-мироносиці (жони мироносиці) стали першими, перед ким з’явився воскреслий Господь. Великодні пісні згадують їх як “апостолів для апостолів”, бо саме ці самовіддані жінки донесли до них звістку про Воскресіння Христа. Після Вознесіння Спасителя жінки-мироносиці нарівні з учнями-чоловіками проповідували по світу Євангеліє. Цей факт надає право називати їх “рівноапостольними”.

Сьогодні – День жон – мироносиць , фото-2

В усі віки, від зародження християнства жінки становилися прикладом духовної міці і стійкості, що не завжди могли продемонструвати чоловіки. Протягом усієї історії існування вчення Ісуса, навіть у період радянських гонінь на Церкву, саме вони продовжували таємно відвідувати храми, намагалися виховувати дітей у вірі. Жінки не відреклися ні від своїх чоловіків-пастирів, ні від Христа, і самовіддано крокували поруч з ними в далеких засланнях, безстрашно приймали свою долю у в’язницях і таборах.

Християни святкують день жінок-мироносиць тому що: “Не тільки пахуче миро несли вони до гробу Спасителя. Вони несли свою велику віру, непохитну вірність, співчуття, милосердя і любов. Не зникли у світі ні вірність, ні любов. Вони – як і турбота, самовідданість, милосердя, доброта, – завжди пов’язані з образом жінки”.

Сьогодні – День жон – мироносиць , фото-3

 В Україні сьогодні відзначають і День матері.

Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була Олена Кисілевська, редактор тижневика «Жіноча доля». Також, 1929 року «Союз українок» зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Організації «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», «Сокіл» та інші організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді, День Матері відзначали дуже широко.

У 1939 свято заборонила радянська влада. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулося в Україну.

За часів незалежної України свято встановлено «…на підтримку ініціативи Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, міжнародної організації „Жіноча громада“, Спілки жінок України, громадської організації „Союз українок“…» згідно з Указом Президента України «Про День матері» від 10 травня 1999 року № 489/99. Відзначають його щороку у другу неділю травня.

За матеріалами відкритих джерел

Раніше ми розповідали На Полтавщині відбулося мистецтьке свято "Пісні бузкового гаю"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #вітання #традиції

Коментарі

Оголошення
live comments feed...