• Головна
  • Міфи і правда про інсульт. Уляна Супрун розповідає
10:30, 11 травня 2019 р.
Надійне джерело

Міфи і правда про інсульт. Уляна Супрун розповідає

Міфи і правда про інсульт. Уляна Супрун розповідає

Очільниця медицини Уляна Супрун опублікувала черговий пост у мережі Фейсбук. Цього разу йдеться про причини, лікування та профілактику інсульту:

Міфи і правда про інсульт. Уляна Супрун розповідає, фото-1

- Інсульт загрожує кожному.

За даними останніх досліджень, ймовірність, що він станеться протягом життя, виникає у кожного третього з нас. https://bit.ly/2VtaP3e

У світі щохвилини інсульт стається у 32 людей, 11 людей помирає від інсульту. Зараз на нашій планеті живуть 80 мільйонів людей, які пережили інсульт, 50 мільйонів з яких мають стійкі неврологічні порушення, такі як слабкість руки чи ноги, розлади мови, зору чи рівноваги. https://goo.gl/WQQbe2.

Інсульт залишається однією з провідних причин смерті та функціональної неспроможності і в Європі. Експерти наголошують: якщо не відбуватиметься глобальних змін в профілактиці та лікуванні інсульту, його тягар не зменшиться. Проблему посилює також факт, що за прогнозами, кількість людей літнього віку до 2050 року збільшиться на 35%.

Нещодавно було представлено план дій боротьби з інсультом у Європі на 2018–2030 роки. Це своєрідна базова "дорожня карта" з цілями та науково обґрунтованими настановами щодо профілактики та допомоги в разі інсульту. За лінком можна переглянути стратегію повністю українською мовою: https://bit.ly/2WFbQ4\

Які цілі має бути досягнуто:

1 Зменшити на 10% абсолютне число інсультів.

2 Лікувати понад 90% всіх пацієнтів з інсультом в Європі в спеціалізованих інсультних блоках.

 Лікування в таких блоках суттєво знижує ризик функціональної неспроможності незалежно від ступеня тяжкості інсульту і віку пацієнта. Разом з цим — необхідності довготривалого догляду в спеціальній установі та смерті внаслідок інсульту на 20%.

3 Розробити національні плани боротьби з інсультом, що охоплюють весь ланцюг надання допомоги — від первинної профілактики до життя після інсульту.

4 Повністю впровадити національні стратегії з мультисекторальних втручань в сфері охорони здоров'я. До них відносяться, до прикладу, заохочення до здорового способу життя чи вплив на соціально-економічні та освітні фактори, які підвищують ризик інсульту.

МОЗ України також розпочало підготовку плану дій щодо інсульту в Україні. Найближчим часом розпочнеться активна робота над розробкою та втіленням необхідних кроків.

Втім, зміни потрібні не лише в стратегії чи розробці політик. Кожен особисто може суттєво знизити ризики інсульту, якщо піклуватиметься про своє здоров’я.

Адже близько 90% випадків всіх інсультів зумовлені факторами ризику, на які ми можемо ефективно впливати. Ці чинники не можна ігнорувати — що довше нічого не робити для профілактики, то важчими будуть наслідки.

У світі майже половина всіх інсультів пов'язана з артеріальною гіпертензією, близько 1/3 — з недостатньою фізичною активністю, приблизно 1/4 — з поганим харчуванням, понад 1/4 — з надмірним рівнем холестерину, до 1/5 — з ожирінням, до 1/10 — з курінням та до 1/10 — з миготливою аритмією.

Здоровий спосіб життя, контроль рівня холестерину, постійний прийом ліків в разі артеріальної гіпертензії та регулярні візити до вашого лікаря — допоможуть зменшити ризики. Більше про профілактику: https://bit.ly/2Hg9mVr

Про інсульт існує безліч міфів. Наприклад, що для лікування необхідні крапельниці, або, що порушення, спричинені інсультом, поступово зникнуть самі по собі. Але це не так. https://bit.ly/2WCoj9g

 Важливо бути свідомим, що інсульту можна запобігти! Водночас знати перші ознаки інсульту, за яких треба негайно викликати екстрену медичну допомогу. https://goo.gl/G1tWhx.

Від того, як швидко та якісно буде надане лікування у перші години інсульту, залежить одужання і якість життя пацієнта.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інсульт #лікування. профілактика

Коментарі

Оголошення
live comments feed...