• Головна
  • Розширення меж, співпраця з провідними компаніями, нові технології та збільшення видобутку: як УГВ розвивався протягом 2018 року
Новини компаній
11:30, 7 травня 2019 р.
Надійне джерело

Розширення меж, співпраця з провідними компаніями, нові технології та збільшення видобутку: як УГВ розвивався протягом 2018 року

Новини компаній
Розширення меж, співпраця з провідними компаніями, нові технології та збільшення видобутку: як УГВ розвивався протягом 2018 року

Державна компанія «Укргазвидобування» збільшує обороти діяльності. В 2019 році компанія приростила видобуток до 103 %. Про якісні зміни свідчать результати роботи УГВ у 2018 році. 

Розширення меж, співпраця з провідними компаніями, нові технології та збільшення видобутку — згадуємо головні аспекти роботи АТ «Укргазвидобування» у 2018 році.

Розширення меж, співпраця з провідними компаніями, нові технології та збільшення видобутку: як УГВ розвивався протягом 2018 року, фото-1

Розпочався 2018 рік для АТ «Укргазвидобування» з виробництва скрапленого газу. У рамках гармонізації з європейськими нормами «Укргазвидобування» продовжує оснащення власних лабораторій на заводах необхідним обладнанням. Це прорив для українського ринку.

Співпраця УГВ із провідними світовими компаніями у 2018 році

У березні 2018 року АТ «Укргазвидобування» впровадило передове програмне забезпечення найбільшої нафтосервісної компанії Schlumberger, що дозволить створювати детальні ЗД-моделі родовищ. Програмне забезпечення Petrel дозволяє створювати об’ємні моделі геологічної будови газових, газоконденсатних та нафтогазових родовищ.

Цього ж місяця Китайська нафтосервісна компанія Xinjiang Beiken Energy Engineering Co. розпочала буріння свердловини у Полтавській області на Яблунівському газоконденсатному родовищі Товариства. Запланований термін будівництва свердловини складав 112 діб, проектна глибина — 4940 м.

8 травня вже Хорватська компанія Crosco Integrated Drilling & Well Services Ltd розпочала буріння 3-х нових свердловин у Полтавській області. За контрактами з АТ «Укргазвидобування», співробітництво АТ «Укргазвидобування» з Crosco передбачає буріння 12 свердловин.

Соціальний аспект діяльності УГВ та екосвідомість компанії

21 травня минулого року Міністерство екології та природних ресурсів України провели перше громадське слухання в Сенчанській ОТГ за новою процедурою ОВД (оцінки впливу на довкілля). На слуханнях обговорювали планову діяльність ГПУ «Полтавагазвидобування» (філія АТ «Укргазвидобування») щодо спорудження трьох свердловин № 355, 356, 359 на території Лохвицького району Полтавської області в адміністративних межах Сенчанської об’єднаної територіальної громади. Представники громадськості висловили свої міркування й отримали відповіді на всі запитання щодо діяльності компанії.

Через декілька місяців АТ «Укргазвидобування» разом з представниками Мінприроди провели громадські слухання за процедурою ОВД з продовження видобування вуглеводнів згідно спецдозволів на Західно-Хрестищенському, Котелевському, Матвіївському, Західно-Солохівському, Зачепилівському, Солохівському, Степному та Абазівському родовищах, що знаходяться на території Полтавської області. 

Того ж року за підтримки «Укргазвидобування» та НАК «Нафтогаз» створили лабораторію 3D-візуалізації у ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка та запустили пілотний проект Free Wi-Fi у одній зі шкіл Полтавщини.

Розширення меж, співпраця з провідними компаніями, нові технології та збільшення видобутку: як УГВ розвивався протягом 2018 року, фото-2

У 2018 році АТ «Укргазвидобування» стали переможцями тендера щодо постачання пального для потреб української армії. По двох із чотирьох лотів компанія запропонувала найнижчу ціну. Відтак 6,7 тис. т із 11 тис. т бензину А-92, які заявлені на тендер, постачатиме армії саме «Укргазвидобування». У квітні того ж року Товариство стало одним із переможців тендера Міноборони й уклало договір щодо постачання 2,02 тис. т пального. Загальні потреби Міністерства оборони в бензині оцінюють у 30-35 тис. т на рік.

Нові родовища в умовах невидачі нових ліцензій

У травні 2018 АТ «Укргазвидобування» отримали промисловий приплив газу з розвідувальної свердловини дебітом 249 тис. кубометрів/добу та відкрили нове родовище у Харківській області. На етапі геологічного вивчення запаси газу відкритого родовища складають щонайменше 300 млн кубометрів, а перспективні ресурси, оцінені УкрНДігазом, становлять понад 1,5 млрд кубометрів.

30 травня «Укргазвидобування» було змушене зупинити видобуток вуглеводнів зі свердловин Південно-Коломацького родовища через затримку перереєстрації ліцензії. Добовий дебіт зі свердловин Південно-Коломацького родовища становив 30 тис. м3 природного газу та 1 т газового конденсату.

Розширення меж, співпраця з провідними компаніями, нові технології та збільшення видобутку: як УГВ розвивався протягом 2018 року, фото-3

Разом з тим, у 2018 році число неотриманих державним підприємством спецдозволів пересягнуло сягнуло за шістдесят, — на жаль, більшість у Полтавській області.

Навіть в умовах штучного стримування розвитку нової ресурсної бази державна компанія продовжила активні геологорозвідувальні роботи на існуючих ліцензіях. У червні за рекордно стислі терміни відкривається чергове родовище у Харківській області. На етапі геологічного вивчення запаси газу родовища складають щонайменше 200 млн кубометрів, а перспективні ресурси, оцінені УкрНДігазом, — понад 2 млрд кубометрів.

У вересні 2018 року АТ «Укргазвидобування» продовжує активні геологорозвідувальні роботи на наявних ліцензіях, відкривши третє за рік родовище у Харківській області.

Незважаючи на нестачу нових ліцензій, компанія за січень-червень 2018 року спрямувала до місцевих бюджетів 1,25 млрд грн рентних платежів. З цієї суми місцеві бюджети різних рівнів у Полтавській області отримали 512,7 млн грн. За підрахунками, через невидачу ліцензій державній компанії, регіон недоотримає близько 7 млрд рентних платежів протягом наступних років.

Нагадаємо, АТ «Укргазвидобування» — державна компанія, яка видобуває більше 75% українського газу. НАК «Нафтогаз України» володіє 100% акцій «Укргазвидобування».

Рена Дарсанія

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #видобування #газ #рента

Коментарі

Оголошення
live comments feed...