• Головна
  • Уляна Супрун похвалила Полтавщину за велику кількість врятованих сердець
14:29, 6 травня 2019 р.
Надійне джерело

Уляна Супрун похвалила Полтавщину за велику кількість врятованих сердець

Уляна Супрун похвалила Полтавщину за велику кількість врятованих сердець

В.о. міністра охоони здоров'я Уляна Супрун відзначила, що Полтавщина лідирує серед інших регіонів за кількістю врятованих сердець. Вона пише: 

" - Більше врятованих сердець на Полтавщині!

Це стало можливим завдяки новому обладнанню — добовим моніторам артеріального тиску, системам холтерівського моніторування ЕКГ та велоергометрам. Їх було придбано в рамках проекту Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей — спільного проект World Bank Ukraine і Міністерство охорони здоров'я України.

Амбулаторії в області повністю укомплектовані медичним обладнанням, необхідним для діагностики та раннього виявлення серцево-судинних хвороб. Маємо гарні результати:

 Зросла кількість обстежень з допомогою добових моніторів артеріального тиску — у 4,5 раза в порівнянні з попереднім роком. Завдяки цьому у 6,5 тисяч людей було вперше виявлено ознаки артеріальної гіпертензії.

 Кількість обстежень пацієнтів за допомогою систем холтерівського моніторування зросла у півтора рази. Лікарі зробили понад 8 тисяч досліджень та виявили пацієнтів з ішемічними змінами ST-T та порушеннями серцевого ритму.

 В регіоні вперше впроваджено аналіз серцевого ритму для пацієнтів з імплантованим штучним водієм ритму. Загалом було обстежено 155 пацієнтів.

Уляна Супрун похвалила Полтавщину за велику кількість врятованих сердець, фото-1

Ці цифри не просто статистика — за ними стоять людські життя. Тепер ці пацієнти можуть отримати необхідну медичну допомогу та більш ретельно піклуватися про своє здоров’я.

Кожен третій дорослий мешканець України має підвищений тиск. А відтак, і більші ризики розвитку інсульту, інфаркту міокарду, серцевої чи ниркової недостатності. Гіпертонічна хвороба досі є одним із найбільш розповсюджених хронічних захворювань як у світі, так і в Україні. https://bit.ly/2JO0dBr

Берегти серце важливо. Раннє виявлення хвороб серця та судин запобігають їхньому розвитку:

Уляна Супрун похвалила Полтавщину за велику кількість врятованих сердець, фото-2

-         Проходьте вчасно обстеження. Жінкам старше 50 років та чоловікам старше 40 років 50 років варто проходити обстеження раз на 1-2 роки, залежно від факторів ризику.

-         Контролюйте свій тиск. Нагадаю, що для дорослої здорової людини середні показники артеріального тиску — це 120/80 мм.рт.ст. За останніми рекомендаціями від Американської асоціації серця (AHA), тиск, який довго є вищим за 130/80, свідчить про першу стадію гіпертензії. У таких випадках обов’язково потрібно звертатися до лікаря.

-         Якщо у вас підвищений тиск — не забувайте регулярно приймати ліки, що вам призначить лікар. Постійний прийом ліків має нормалізовувати тиск. За програмою "Доступні ліки", ви можете отримувати потрібні ліки безоплатно або доплативши невеличку різницю. http://moz.gov.ua/dostupni-liki

-          І пам’ятайте, що найкращий спосіб захистити своє серце — це здоровий спосіб життя. Надавайте перевагу здоровому харчування, спорту, відмовтесь від куріння та регулярно відвідуйте свого сімейного лікаря. http://bit.ly/2H3IuHX

Більше про результати на Полтавщині на сайті МОЗУ: https://bit.ly/2Y6NQHV

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#серце #ліки #лікування

Коментарі

Оголошення
live comments feed...