• Головна
  • Сьогодні вшановують святого Георгія ( Юрія) Побідоносця
09:30, 6 травня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні вшановують святого Георгія ( Юрія) Побідоносця

Сьогодні вшановують святого Георгія ( Юрія) Побідоносця

 Святий великомученик Георгій жив у 284-305 рр. за часів імператора Діоклетіана. Він був сином заможних батьків-християн. Коли подорослiшав, Георгій вступив на військову службу, під час якої змiг розвинути неабиякий  розум, спритнiсть та вiдвагу. Завдяки своїй відданості і старанності став улюбленцем Діоклетіана, а згодом заслужив звання тисячного. За легендою, коли Георгій став свідком жорстокого покарання християн, він роздав своє майно бідним, викрив царя і почав сповідувати християнство.

Сьогодні вшановують святого Георгія ( Юрія) Побідоносця, фото-1

 Він був рішучим у своїх діях і різких у висловлюваннях, за що йому довелося страждати. Незважаючи на те, що він був великим воїном i мав велику повагу, його примушували відмовитися від християнства. Але він не не відмовився, і  тому його жорстоко катували. Тортури тривали сім днів, і кожного разу Георгій зцілювався.

Проте на восьмий день його стратили.  Святий Георгій помер у муках за Христа у 303 році, в Нікомидії. Житіє святого великомученика стало прикладом перемоги сил Добра над силами Темряви. Спостерiгаючи за його дивовижним зціленням, чимало людей побачили силу віри і люди почали приймати християнство. Також в честь воїна-великомученика в армії навіть був заснований георгіївський орден.

Сьогодні вшановують святого Георгія ( Юрія) Побідоносця, фото-2

В день Георгія Змієборця православні відвідують церкву та читають молитви вдома. 6 травня матерi просять у Святого Георгія благословення для своїх синів, особливо це стосується тих молодих чоловіків, які перебувають на службі в армії, беруть участь у бойових діях або живуть далеко від рідної домівки. У наших пращурів була традиція на Святого Георгрiя дарувати подарунки чоловікам, дідусям та братам, а також молитися, щоб вік вони жили довго та радісно.

Прикмети дня

В народі вважали, якщо 6 травня випаде роса, то 22 травня, на Миколу Чудотворця, трави буде стільки, що вся худоба буде сита. Цього дня згодовували коровам, козам і коням останні запаси зимових кормів.

Ясний, без вітру ранок 6 травня — ранні посіви будуть вдалими і буде багатий урожай.

Тепла погода на Юрія — скоро буде літо.

З`явилась роса — буде гарний врожай.

Якщо йде сніг або град – гречка вродить.

 Якщо  ніч з 6 на 7 травня дуже тепла — хліб встигне дозріти до перших морозiв.

Сильний дощ 6 травня — трави багато буде.

Раніше ми розповідали На Полтавщині тривають поминальні дні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #історія #звичаї

Коментарі

Оголошення
live comments feed...