• Головна
  • На Полтавщині тривають поминальні дні
08:30, 6 травня 2019 р.
Надійне джерело

На Полтавщині тривають поминальні дні

На Полтавщині тривають поминальні дні

Проводи або Радониця — християнський день поминання померлих, який традиційно відзначається на дев’ятий день після Великодня. Назва свята йде від слів «рід» і «радість». В ці дні вшановують пам’ять померлих. В народі Радониця носить різні назви — Проводи, Гробки, Батьківські дні. За народними звичаями поминальні дні можуть відзначати протягом всього післяпасхального тижня, але за церковним календарем Радоницю справляють на дев’ятий день після Великодня. У цей день не треба віддаватися скорботі за померлими — навпаки, цей день знаменує перемогу над смертю і закликає живих радіти через те, що близькі сягнули життя вічного.

На Полтавщині тривають поминальні дні , фото-1

Напередодні поминальних днів необхідно навести лад на могилках, прибрати сміття, пофарбувати огорожі, за бажанням висадити квіти і дерева. Головним же в поминальний день є відвідування храму, де необхідно згадати своїх покійних родичів під час великої панахиди. Поминальну трапезу, згідно з церковними правилами, необхідно влаштовувати вдома в невеликому колі рідних і близьких.

На Полтавщині тривають поминальні дні , фото-2

Цікаво, але таке явище, як трапеза  на кладовищі, має суто язичницьке коріння, як, власне,  і звичай залишати на могилках паски і крашанки. Пов’язано це з великим культом вшанування предків у древніх слов’ян, адже мертві, за віруваннями, перебували в підземному світі і могли впливати на врожай і родючість землі. З приходом християнства церква почала жорстоку боротьбу з язичницькими обрядами.

На Полтавщині тривають поминальні дні , фото-3

Однак, боротьба не увінчалася успіхом і язичницькі обряди хоч і зазнали деяких змін і наповнилися новим змістом, але міцно вкорінилися  в християнській культурі і донині.

Раніше ми розповідали У Полтаві відбувся благодійний марафон

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#традиції #звичаї #історія

Коментарі

Оголошення
live comments feed...