• Головна
  • Що полтавцям потрібно знати про Великдень?
12:30, 28 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Що полтавцям потрібно знати про Великдень?

Що полтавцям потрібно знати про Великдень?

Пропонуємо нашим читачам кілька цікавих фактів про Великдень, які дають відповіді на більшість поширених запитань.

Як визначають дату святкування?

Спершу визначають дату першого повного місяця після весняного рівнодення. У першу неділю після повного місяця і святкують Великдень.

Чому у православних і католиків різні дати святкування Великодня?

Деякий час церкви святкували цей день однаково. Проте спершу у 1054-му відбувся розкол християнства на східну та західну гілки. Потім у 1582-му Григорій ІІІ запровадив новий календар, у якому весна починалася на 13 днів раніше. Тепер за григоріанським календарем Великдень припадає на дату між 22 березня та 25 квітня, а за юліанським – між 4 квітня та 8 травня.


Чому на Великдень фарбують яйця?


Звичай розфарбовувати, а потім – розбивати яйця, символізує нове життя. Тобто, яким би гарним не було земне життя, воно має відійти і дати місце новому життю. Також розбивання свяченого яйця символізує Воскресіння, яке чекає кожного християнина. Також старе християнське повір’я пов’язує традицію розфарбування яєць із святою Марією Магдалиною. Вона проповідувала римському цісарю Тиберію про Воскресіння Христа. За приклад взяла яйце, яке має позбутися своєї шкарлупки, щоб із нього вийшло курча, нове життя.

Де у світі зберігають найстарішу паску?

Найстарішу у світі паску спекли у Страсну п’ятницю у 1821-му році. Сімейну реліквію зберігає 91-річна уродженка Лондона Ненсі Тітман. За цей час паска не запліснявіла. Також на ній зберігається зображення хреста, який майже дві сотні років тому зробив пекар, який готував паску.

Де знаходиться найбільша у світі писанка?

Пасхальне яйце висотою 8 метрів, а шириною – 5 метрів, знаходиться у Канаді, у містечку Вегревілль. Вага «яєчка» - 2270 кілограмів. Зробили його із уламків літаків, а виготовили пам’ятник на згадку про українців, які першими прибули до Канади.

Яка тваринка є символом Великодня у католиків?

У багатьох європейських країнах символом Великодня вважають кролика. Дітки вірять, що Великодній Кролик приносить у будинок солодощі та яйця.

Раніше ми розповідали вам, яку погоду варто очікувати у святкові дні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Пасха #традиції #яйце #святкування
Оголошення
live comments feed...