08:00, 27 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні - Велика субота

Сьогодні - Велика субота

Сьогоднішній день, який Церква іменує Великою суботою, завершує Страсний тиждень. Зранку у православних храмах здійснюють богослужіння, що згадує про плач Богородиці за свого Сина, а також сповіщає про сум апостолів і всіх вірних Христу людей.

Події Великої суботи пов*язані з погребінням спасителя і спочинком, коли тіло спасителя було поховано у гробі. Гріб було запечатано каменем. Фарисеї прийшли до Понтія Пилата, і сказали: «Цей обманщик говорив, що воскресне. Тому накажи запечатати гріб, і пристав воїнів». І це було здійснено. У суботу відбувається особливе богослужіння-так звана «Єрусалимська Утреня».

Єрусалимська утреня зображає поховання спасителя, коли плащаницю, зображення похованого тіла, обносять навколо храму. В суботу завершилася справа спасіння людини. «Домобудівництво людського спасіння»-як кажуть Святі отці. Якщо на сучасну мову перекласти-програма спасіння людини. Оновлення її, освячення і обожнення. І все це звершив Христос . І в суботу спочив. Для того, щоб воскреснути в перший день після суботи - тобто в неділю.

Ще одним знаменням Великої суботи є явлення в Ієрусалимі на гробі Господньому благодатного вогню.

Він має ніжно-блакитний колір, певний час нічого не обпалює. Звичайно, він сходить після полудня. Безліч конфесій сотні років претендували на пріоритет отримання цієї святині. Одначе, вогонь спалахує тільки післяпоглибленої молитви православного глави. Щороку благодатний вогоньпередають у всі куточки світу.Пізно ввечері люди поспішають до храму, щоби гідно зустріти Воскреслого Господа, сповнитися благодаті і принести краплинку Вічної Любові до власних осель.

Раніше ми розповідали Сьогодні - страсна п'ятниця

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #історія #звичаї

Коментарі

Оголошення
live comments feed...