• Головна
  • За православним календарем сьогодні – Чистий четвер.
07:30, 25 квітня 2019 р.
Надійне джерело

За православним календарем сьогодні – Чистий четвер.

За православним календарем сьогодні – Чистий четвер.

Історичне підгрунтя

Готуючись до зустрічі єврейської Пасхи, Іісус зібрав у світлицю апостолів, і перед трапезою власноручно омив їм ноги. Цей вчинок дуже вразив учнів, оскільки подібну роботу виконували лише раби, проте Господь тим самим дав приклад великого смирення і вказав на те, що будь – яка робота заради ближнього не є принизливою і брудною. За братською трапезою, пізніше названою Таємною вечерею, Христос розломив хліб , і роздав своїм учням, говорячи : «Споживайте! То є тіло моє».

А наливши і виноградне вино, додав: «Пийте! Бо це є кров моя».

І потім наказав: «Це творіть на згадку про мене до кінця світу».

Цим самим Господь благословив і залишив для людства найбільше земне таїнство – євхаристію, учасники якої отримують найбільше на землі право - через прийняття святого причастя, з’єднуватися і з самим Богом. І дотепер у православних храмах, під час Божественної літургії, чинно виконується цей Господній заповіт. Під час таємної вечері Іісус вказав учням на свого зрадника, Іуду Іскаріота. Подавши йому окраєць хліба із сіллю, Іісус повелів: «Те, що робиш, роби швидше».

До того ж Спаситель із сумом додав: невдовзі його улюблені учні відрічуться від нього, із острахом розбіжаться. Вечірні години цього дня скорботні і особливо молитовні. Саме в цей час Іісус знає про наближення мук.

Він благає Бога – отця, щоб чаша страждань минула його, якщо це можливо. Однак, усвідомлюючи свою мету явлення у цей світ, задля спокути гріхів людства, Спаситель смиренно промовляє: «Нехай буде воля не моя, а твоя, Отче».

Воїни заарештовують Іісуса Христа, фарисеї засуджують його у Синедріоні, юдейському духовному суді, римські солдати вдягають у червоний хітон, а голову увінчують терновим вінцем. Далі – суд у Понтія Пілата. Який, не знаходячи провини у цьому Праведнику, відсилає його до юдейського царя Ірода, що колись стратив і Іонанна Хрестителя. Первосвященникита фарисеї, люто ненавидячи Спасителя, підбурюють натовп, що би засудити Іісуса на страту. Воїни плюють на Христа, жорстоко б’ють. Він зносить наругу смиренно, і лише молиться за прощення своїх нерозумних катів.

Звичаї

Сьогодні увечері люди приходять до храму, і під час особливо скорботної служби, де зачитується Євангеліє про муки спасителя, стоять із запаленими свічками. Після цього вони несуть вогник додому. Обходять із ним оселю, і зберігають свічку як святиню. Сьогоднішній день суворо пісний і молитовний . Свята церква закликає усих своїх вірних провести цей день у молитвах, пості і стриманні.

Раніше ми розповіли Страсна середа: традиції і звичаї

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #звичаї #традиції

Коментарі

Оголошення
live comments feed...