07:30, 23 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні - Великий вівторок

Сьогодні - Великий вівторок

Триває Страсна Седмиця, і нині – її другий день, Великий Вівторок. Кожен день на цьому тижні має назву Великого, відповідно до величезного значення для кожного християнина і всієї Церкви, адже ми згадуємо доленосні події з останніх днів земного життя  Іісуса Христа.

ТРАДИЦІЇ

Традиції Великого вівторка – такі самі, як у Понеділка та Середи: під час богослужіння ще читається великопісна молитва преподобного Єфрема Сирина «Боже, Владико життя мого…» .

Звершується Літургія Напередосвячених Дарів (Григорія Двоєслова), під час якої вірні отримують Причастя заздалегідь освяченими Святими Дарами.

ЗМІСТ

У Великий Вівторок в церквах за богослужінням під час читання Євангелія лунають ті самі слова, які вимовив у вівторок після входження до Єрусалима Господь Іісус Христос, перебуваючи в Єрусалимському Храмі.

Востаннє слово Його проповіді лунало під склепінням головної святині Богом обраного народу, і це слово переконливо свідчило: Іісус – справжній Месія та Спаситель.

Ось лише декілька крилатих фраз з усього, сказаного Господом в той день:

«Віддавайте кесареве – кесарю, а Боже – Богу».

«Бог не є Бог мертвих, але – Бог живих».

«Возлюби Господа Бога Твого усім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і усім розумом твоїм: ця заповідь є найпершою; друга ж – подібна до неї: возлюби ближнього твого, як самого себе».

Звинувачуючи фарисеїв у славолюбстві і лицемірності, Господь закликає їх очистити не лише зовнішність, але, насамперед – серце від усілякої неправди. А своїм послідовникам нагадує: «Більшій з вас нехай буде вам слугою, бо всякий, хто сам себе звеличує, буде принижений».

У вівторок останнього тижня Великого посту в селах збирали із засіків лляні та конопляні насіння, товкли їх в ступці і потім з водою готували з них соченое молоко. Все це робилося вранці, до світанку. Таким молоком на світанку поїли всіх домашніх тварин, як застереження від можливих недуг.

У Великий вівторок кажуть, що дощовий день – до грибного року. Також прийнято пити воду з срібної чаші. Якщо її немає, то в ємність з водою можна покласти срібну прикрасу. Це принесе успіх і матеріальне благополуччя.

У вівторок і четвер Страсного тижня дозволяється їсти гарячу їжу без олії.

Вівторок у Страсний тиждень — це день повчань, коли у церкві згадують, що Спаситель має повернутися до нас знову, щоб вершити суд над кожним.

Раніше ми розповідали Полтавців запрошують взяти участь у фестивалі українських страв

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #вітання #традиції

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...