• Головна
  • Сьогодні починається Страсний тиждень
07:30, 22 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні починається Страсний тиждень

Сьогодні починається Страсний тиждень

Сьогодні  розпочався так званий Страсний тиждень. В ці дні  згадують про останні дні земного життя, страждання і смерть Ісуса Христа.

Протягом Страсного  тижня віряни  дотримуються найсуворішого посту і приділяють відвідинам храмів і молитві більше часу, ніж у всі попередні  дні Великого посту.  Бажано  уникати розваг і веселощів. З давніх-давен цей тиждень називають також Білим, або Чистим, тому що люди починають готуватися до Великодня, стараються  зберігати духовну і тілесну чистоту, прибирають в будинку. Під час Страсного тижня не святкують дні пам'яті святих, не здійснюють поминання покійних, а також  таїнства шлюбу і хрещення. Далі-розповідає отець Миколай Храпач:

« - Кожен день цієї седмиці, тобто тижня, православні віруючі згадують якісь особливі події із земного життя спасителя. Особливо - останніх кількох днів його земного життя. Православні віруючі переживають з духовної сторони ці страждання Спасителя. Всі дні страсної седмиці в церковному календарі називаються великими. Це-Великий вонеділок, Великий віторок, Велика Середа ,  Четвер, П*ятниця, і Велика Субота. Перші три дні - з понеділка по середу - зберігається загальний покаянний характер богослужіння, а згадуються особливі моменти, починаючи із середи. Ці дні є днями особливого духовного подвигу для православних віруючих".

Завершується Страсний тиждень після суботи - опівночі, коли віруючі радісно вітають один одного "Христос воскрес!", сповіщаючи про настання головного християнського свята– Великодня.

Раніше ми розповідали У Полтаві святкують Вербну неділю

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #вітання #традиції

Коментарі

Оголошення
live comments feed...