08:00, 21 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні Вербна неділя

Сьогодні Вербна неділя

 За шість днів до єврейської Пасхи, Ісус Христос звершив урочистий вхід в Єрусалим, щоб цим показати, що Він є істинний Христос Цар і йде на смерть добровільно.

Наблизившись до Єрусалиму, підійшовши до села Виффагії, до гори Єлеонської, Ісус Христос послав двох Своїх учнів, говорячи: «Йдіть у село яке прямо перед вами; там ви знайдете прив’язану ослицю та молоде осля з нею, на яке ніхто з людей ще ніколи не сідав; відв’яжіть їх та приведіть до Мене. І якщо хто скаже вам що-небудь, відповідайте, що вони потрібні Господу».

Учні пішли і вчинили так, як звелів їм Спаситель. Вони привели ослицю покрили її своїми одежами, і Христос сів на неї.

Наразі, в Єрусалимі знали, що Ісус, який воскресив чотириденного Лазаря, йде у місто. Сила народу, що зібралися звідусіль на Пасху, вийшло до Нього назустріч. Одні знімали з себе верхній одяг і простилали перед Ісусом по дорозі; інші зрізали пальмове віття, несли його в руках. Увесь народ, що супроводжував і зустрічав Його, в радості вигукував: «Осанна Сину Давидовому! Благословен Хто йде в ім’я Господнє! Цар ізраїлів! Осанна в вишніх!»

Наблизившись до Єрусалиму, Спаситель зі скорботою дивився на нього. Він знав, що народ відвернеться від Нього, - свого Спасителя, - і згодом Єрусалим буде зруйновано.

Коли Ісус увійшов в Єрусалим, усе місто зворушилось, і питали ті хто не знав Його: «Хто це?»

Народ відповідав: «Це – Ісус порок з Назарета Галілейського», і розповідали при цьому, як викликав з гробу Лазаря і воскресив його з мертвих.

Увійшовши в храм, Христос знов як і в перший рік Своєї проповіді, вигнав з нього усіх торговців, говорячи їм: «Написано: - Дім Мій, домом молитви назветься для всіх народів – ви ж зробили його вертепом розбійників».

Немічні та хворі обступили Його в храмі, і Він усіх їх зцілив. Народ  же, бачачи чудеса Ісуса, ще більше став прославляти Його. Навіть малі діти, які були в храмі, вигукували: «Осанна Сину Давидовому!»

Первосвященики ж і книжники обурюючись цим сказали Йому: «Чи не чуєш що вони говорять?»

Ісус Христос відповів їм: «Хіба  ви ніколи не читали: - із вуст дітей та немовлят Ти сотворив хвалу?»

У наступні дні Ісус вчив у храмі, а ночі проводив поза містом. Первосвященики ж, книжники і старші народу шукали слушного випадку погубити Його, та не знаходили, бо весь народ невідступно слухав Його.

Урочистий вхід Господній в Єрусалим святкується Православною Церквою в останню неділю перед Великоднем. Це – одне з найбільших свят називається також Вербною Неділею, тому що роздаються парафіянам освячені гілки верби та інших рослин. У давнину зеленим віттям зустрічали царів, які поверталися з перемогою над ворогами. І ми, тримаючи в руках вербу, прославляємо Спасителя, як Переможця над смертю тому, що  в цей самий день Христос входив в Єрусалим для того, щоб померти за наші гріхи і воскреснути чим спасти нас від страждань та вічної смерті.

Сьогодні Вербна неділя , фото-1

Раніше ми розповідали "Малевич" - головна культурна подія тижня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #вітання #звичаї

Коментарі

Оголошення
live comments feed...