• Головна
  • Прем`єра фільму «Малевич» - найважливіша культурна подія тижня у Полтаві
15:30, 20 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Прем`єра фільму «Малевич» - найважливіша культурна подія тижня у Полтаві

Прем`єра фільму «Малевич» - найважливіша культурна подія тижня у Полтаві

Полтава увійшла до переліку міст, де відбувся показ документального фільму «Малевич». Стрічку вже називають непересічною подією мистецького життя України. У ній - розповідь про всі етапи життєвого шляху художника. У хронологічній послідовності перед нами розгортають його українські, радянські  та закордонні сторінки.

За визначенням багатьох спеціалістів, Малевич є одним із десяти найбільш важливих художників сучасності, чия творчість початку XX сторіччя визначила розвиток мистецтва на 100 років вперед. Стрічка вперше концентрує увагу глядача на українській частині творчості митця, до цього мало вивченій. Головна мета творців, серед іншого,  полягала у дослідженні українських зв*язків художника.

Саме під час зйомок було встановлено точне місце народження Казимира Малевича у Києві. А в Лос-Анджелесі, в інституті Центру Ґетті, куди приїхала сценарист фільму, історик і дослідник творчості Малевича Тетяна Філевська, продемонстрували кольорові оригінали розкадрувань сценарію, який художник планував екранізувати разом зі своїм колегою, режисером-авангардистом Гансом Ріхтером. За останні роки були спроби зробити на основі цього матеріалу фільм, але вони залишились маловідомими. Тож стрічка «Малевич» є першою спробою познайомити широкий загал із цим задумом художника.

« Під час роботи над стрічкою ми вперше дізналися про факти, які до цього мало хто знав» - розповів під час презентації продюсер Олег Щербина.

Прем`єра фільму «Малевич» - найважливіша культурна подія тижня у Полтаві, фото-1

Стрічку «Малевич» створено у міжнародній копродукції України (компанія Fresh Production Group, продюсери Олег Щербина, Юлия Чернявская, Євген та Ольга Захарови) та Італії (компанія Pilgrim Film, продюсери Andrea Magnani, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо і Кіара Барбо), за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії. Режисером стрічки є Володимир Луцький, за участі Ігоря Малахова.

« Сьогодні ми робимо дві великі справи -  підтримуємо нашу Галерею мистецтв, яка святкує сторічний ювілей, і підтримуємо українське  кіно. Це дуже важливо, що б український фільм збирав перегляди» - говорить координатор і організатор показу Ольга Ружицька.

Стрічка вийшла насиченою інформаційно, але легкою для сприйняття. Вона багато ілюстрована, розповідь ведеться у невимушеному і делікатному стилі. Після показу Олег Щербина спілкувався з глядачами та відповідав на питання.

Прем`єра фільму «Малевич» - найважливіша культурна подія тижня у Полтаві, фото-2
Прем`єра фільму «Малевич» - найважливіша культурна подія тижня у Полтаві, фото-3
Прем`єра фільму «Малевич» - найважливіша культурна подія тижня у Полтаві, фото-4

Раніше У Полтаві відбувся семінар " Туристичний сезон"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кінопоказ #документальні фільми #культура

Коментарі

Оголошення
live comments feed...