18:30, 6 квітня 2019 р.
Надійне джерело

До Полтави їде «Малевич»!

До Полтави їде «Малевич»!

18 квітня у Полтаві відбудеться прем’єра документального повнометражного фільму «Малевич». Ексклюзивний показ за участі авторів стрічки відбудеться Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка

 З 28-го лютого стрічка «Малевич» (до 140-річчя з дня народження художника) вийшла в обмежений прокат, але Полтава додалась до переліку міст на мапі показів. Показ відбудеться 18 квітня о 18:00 у великій виставковій залі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Презентуватимуть режисер фільму Володимир Луцький і продюсер Олег Щербина.

«Рік тому я подивилась дуже цікаву документальну стрічку «Гітлер проти Пікассо». Історії про художників у ХХ столітті настільки сповнені крутими поворотами долі, що не потребували додаткових спецефектів і екшену для екранізації. Тепер я радію, що в Україні теж зняли цікавий документальний фільм про митця. Завдяки йому я змінила свою думку про художника. Виникла відчуття, що про нього майже нічого не знали. Хто з нас не жартував над чорним квадратом і його роботами? І дійсно, дуже довго думала, що він російський митець. Насправді все набагато цікавіше. Особисто моя думка, що він надто випереджав свій час. Стрічка допомагає глядачам зробити чимало відкриттів не лише про художника, а й про епоху, про тогочасну культуру і навіть зачіпає проблему знищення архітектурного обличчя міст. Для Полтави це, на жаль, теж актуально», – говорить Ольга Ружицька, куратор події.

Стрічку «Малевич» створено у міжнародній копродукції України (компанія Fresh Production Group, продюсери Олег Щербина, Юлія Чернявська, Євген та Ольга Захарови) та Італії (компанія Pilgrim Film, продюсери Andrea Magnani, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо і Кіара Барбо), за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії. Режисером стрічки є Володимир Луцький, за участі Ігоря Малахова.

«За визначенням багатьох спеціалістів, Малевич є одним із десяти найбільш важливих художників сучасності, чия творчість початку XX сторіччя визначила розвиток мистецтва на 100 років вперед. Стрічка концентрує увагу глядача на українській частині творчості митця, до цього мало вивченій. Головна мета творців полягала у дослідженні українського походження художника. Саме під час зйомок було встановлено точне місце народження Казимира Малевича у Києві. А в Лос-Анджелесі, в інституті Центру Ґетті, куди приїхала сценарист фільму, історик і дослідник творчості Малевича Тетяна Філевська, продемонстрували кольорові оригінали розкадрувань сценарію, який художник планував екранізувати разом зі своїм колегою, режисером-авангардистом Гансом Ріхтером. За останні роки були спроби зробити на основі цього матеріалу фільм, але вони залишились маловідомими. Тож стрічка «Малевич» є першою спробою познайомити широкий загал із цим задумом художника», – розповідають творці фільму.

До Полтави їде «Малевич»!, фото-1

 Вартість квитка – 50 грн. Придбати можна у касі музею і він дає також вільний вхід на огляд експозицій перед показом. У музеї зберігається картина одного з вчителів Казимира Малевича – глядачам пропонують відгадати хто це і знайти її.

Стежте за подробицями і новинами у події на Facebook (https://www.facebook.com/events/2242332842750642/) та сторінці музею (https://www.facebook.com/art.gallery.poltava/ ).

 Раніше ми розповідали У Полтаві відкрився фестиваль карикатури "Карлюка 2019"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#презентація #фільм #історія
Оголошення
live comments feed...