• Головна
  • «Ми про що говоримо?! Це ж діти!» - батько травмованої брилою дівчинки переконує полтавських депутатів придбати томограф (ФОТО, ВІДЕО)
17:32, 3 квітня 2019 р.
Надійне джерело

«Ми про що говоримо?! Це ж діти!» - батько травмованої брилою дівчинки переконує полтавських депутатів придбати томограф (ФОТО, ВІДЕО)

«Ми про що говоримо?! Це ж діти!» - батько травмованої брилою дівчинки переконує полтавських депутатів придбати томограф (ФОТО, ВІДЕО)

3-го квітня у Полтавській міській раді відбувається засідання комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства. Присутні депутати зокрема розглянули петицію, яку створив на сайті міськради Олег Зволинський – батько 6-річної Марійки, на яку 2-го лютого на вулиці Зигіна впала льодова брила. У петиції йшлося про необхідність придбання апарату комп’ютерної томографії для міської дитячої лікарні, адже заклад не має такого обладнання. Петиція буквально за кілька днів набрала необхідну кількість голосів, тому її розглянули на комісії.

Спочатку перед присутніми виступив начальник управління охорони здоровя міської ради Сергій Котов.

Він нагадав, що за прийнятою міськрадою програмою на безкоштовне обстеження виділили 12 мільйонів гривень. Для дитячої лікарні на рік заклали 146 безкоштовних обстежень за допомогою комп’ютерного томографу у клініці «Медіон». Станом на сьогодні дитяча лікарня провела 9 таких обстежень. На обстеження за допомогою магнітно-резонансного томографа – 282 обстеження на рік. Вже зробили 47 таких обстежень.

-Потрібно зрозуміти, що масово такі дослідження не застосовуються. Тому що обстеження за допомогою комп’ютерного томографу набагато шкідливіше за вплив рентгену, - пояснив Сергій Котов.

Втім, Сергій Котов таки підтвердив, що комп’ютерний томограф дитячій лікарні потрібен. Він зауважив, що сучасний прилад коштуватиме близько 20 мільйонів гривень. Ці кошти можна закласти при формуванні бюджету на наступний рік – запропонував очільник медичної галузі міста.

У обговоренні питання взяла участь радник міністра охорони здоровя Вікторія Лоза. Вона поцікавилась питанням логістики. А саме тим, як саме дітей возять на обстеження до «Медіону».

-До мене доходила інформація, що обстеження у «Медіоні» безкоштовне, але за машину, яка приїде забирати хворого, потрібно платити! – сказала Вікторія Лоза.

І припустила, що за кошти, які потрібні для придбання КТ, можна придбати реанімобіль.

Сам автор петиції, Олег Зволинський, виступив перед депутатами із досить емоційною промовою. При цьому зазначив, що приємно здивований колективом міської дитячої лікарні. І наголосив, що комп’ютерний томограф – це мінімальне обладнання, яке обов’язково має бути у лікарні. При цьому заявник зауважив, що сам шукав апарат і знайшов новий КТ усього за 5 мільйонів 200 тисяч гривень. І закликав депутатів таки підтримати його ініціативу, адже мова йде про здоровя дітей.

-Компютерний томограф – це у першу чергу оперативність. Це ті секунди, які можуть врятувати життя. Так, можливо, тут немає великого економічного розрахунку, але про що ми говоримо, це ж діти?! – запитав депутатів Олег Зволинський.

Голова комісії Олександр Кудацький до усього сказано вище додав, що придбаний апарат також потребуватиме персоналу, який його обслуговуватиме.

А секретар міської ради Олександр Шамота дав доручення Сергію Котову вивчити питання щодо можливості придбання КТ за 5 мільйонів 200 тисяч – і потім доповісти на наступному засіданні комісії.

За цю пропозицію і проголосували одноголосно присутні депутати. Нагадаємо, крижана брила впала на 6-річну Марійку Зволинську 2-го лютого неподалік зупинки Зигіна у Полтаві. Дівчинка втратила свідомість, потім впала у кому, але у медичному закладі лікарі зуміли поставити її на ноги. Зараз дитина продовжує відновлення після травм вже удома.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #лікарня #томограф #придбання #петиція #розгляд #комісія
Оголошення
live comments feed...