• Головна
  • Завтра на Полтавщині стартує операція "Нерест 2019"
18:31, 31 березня 2019 р.
Надійне джерело

Завтра на Полтавщині стартує операція "Нерест 2019"

Завтра на Полтавщині стартує операція "Нерест 2019"

З 1 квітня на водних об’єктах області встановлена заборона рибалити. Це пов’язано з початком нересту риби. Створення умов для нересту — сфера відповідальності Полтавського рибпатруля і Департаменту екології ПОДА. Традиційно, у зв’язку із сезоном нересту риби, на всій території України оголошується період так званої «тиші», коли категорично забороняється промисловий вилов. 

— Важливо у період нересту риби не займатися промисловим виловом. Ми встановлюємо ці терміни для того, аби водні біоресурси поповнились та відновились. У ході установчих нарад визначили план проведення двомісячника охорони водних біоресурсів. Важливо мислити стратегічно і не виснажувати дане природою, — розповідає в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий. 

У Полтавській області щорічно встановлюють весняно-літню заборону на промисловий вилов риби, а також суттєво обмежують право громадян на здійснення любительського і спортивного рибальства на водних об’єктах.
Саме тому головним завданням у даний період є створення сприятливих умов для нересту та недопущення браконьєрства.

— У Департаменті проводиться потужна інформаційна робота з підприємствами й організаціями, що користуються рибогосподарськими водоймами. Вона стосується обмежень на лов риби, інших водних біоресурсів на період нересту та пересування в цей період плавзасобів на водних об’єктах області та заборону експлуатації водозабірних споруд без рибозахисних або неефективних рибозахисних пристроїв, — розповідає директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Максим Брикульський.

Протягом періоду тиші всі заходи активно висвітлюватимуться у ЗМІ та соцмережах. У цей період заплановані спільні рейди для перевірки дотримання юридичними особами та громадянами правил рибальства та природоохоронного законодавства. А також для виявлення випадків незаконного вилову і використання заборонених знарядь лову.

— На період нерестової кампанії Полтавський рибоохоронний патруль задіє 35 осіб інспекторського складу. Вже залучили 60 громадських інспекторів, організували співпрацю з громадськими організаціями. Щороку ця робота є надважливою для нас, адже ми повинні забезпечити сприятливі умови для водних біоресурсів, — говорить начальниця Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич.

Також організують перевірку дотримання правил торгівлі. Її мета — недопущення випадків незаконного продажу, скуповування риби, ікри та продуктів. Їх переробка без наявності необхідних документів та сертифікату якості суворо забороняється.

Раніше ми розповідали У Полтавському рибпатрулі розповіли як  обирати якісну рибу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#патруль #риба #екологія
Оголошення
live comments feed...