• Головна
  • На Полтавщині виявили більше сорока ВІЛ інфікованих завдяки програмі «HeathLink»
18:31, 28 березня 2019 р.
Надійне джерело

На Полтавщині виявили більше сорока ВІЛ інфікованих завдяки програмі «HeathLink»

На Полтавщині виявили більше сорока ВІЛ інфікованих завдяки програмі «HeathLink»

Полтавщина стала однією з дванадцяти областей, де нині впроваджують проект «HeathLink : Прискорення зусиль з подолання ВІЛСНІДу в Україні». У нас його реалізовує «БО «Світло Надії» спільно з БО «100%ЖИТЯ» у партнерстві з Альянсом громадського здоров’я та фінансової підтримки USAID ( Агенство США з міжнародного розвитку).  Проект стартував з жовтня 2017 року. Його мета - подолання епідемії ВІЛ-інфекції в Україні завдяки можливості швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ та почати лікування.

«Нині на Полтавщині зареєстровано 4000 ВІЛ – інфікованих» - розповіла фахівець з управління проектами БО « Світло надії» Людмила Ярошенко.

« - І хоча область не входить до числа лідерів щодо кількості хворих, однак це не є приводом для заспокоєння. За час, що реалізують проект, швидкими тестами працівники соціальних служб охопили  455осіб , медики – 425 осіб. Виявили 43  особи  з ВІЛ статусом. Їх поставили на диспансерний облік, люди отримують АРТ терапію» - пояснює Людмила Ярошенко.

HealthLink є одним із елементів медичної реформи, програма запускає нову модель допомоги пацієнтам, змінюючи при цьому роль самих лікарів в боротьбі з епідемією ВІЛ в Україні. Тепер через сімейних лікарів та лікарів стаціонарів лікарень можна буде отримати послугу тестування на наявність ВІЛ швидкими тестами. Тепер лікарі, збираючи анамнез пацієнта, даватимуть рекомендації пройти тестування на ВІЛ. У лікарні будуть доступні швидкі тести (тестування займає 15-20 хвилин). Одразу після тестування  соціальний працівник та/або кейс-менеджер зможе надати людині підтримку –  він проконсультує, пояснить, що відбувається, як жити з ВІЛ і що необхідно зробити прямо зараз та чому так важливо якнайшвидше розпочати лікування.

До проекту загалом залучили 10 закладів охорони здоров’я та 8 пунктів на базі громад. Для медиків провели кілька тренінгів . Темою обговорення стало « Консультування та тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів серед представників груп найвищого ризику».

Раніше ми розповідали Полтавцям розповіли, як перевіритися на СНІД

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СНІД #ВІЛ #профілактика #діагностика
Оголошення
live comments feed...