10:30, 28 березня 2019 р.
Олег Скрипка: «Україна походить з Полтавщини» (ВІДЕО)
Днями у Полтаві з успіхом пройшов спільний концерт двох унікальних автентичних українських проектів: НАОНІ Оркестра і Олега Скрипки. Обидва без перебільшення можна назвати істинними символами України в світі, які своєю творчістю розкривають багатогранну суть української душі. У вечір концерту нам вдалося поспілкуватися з Олегом Скрипкою, який розповів про своє ставлення до української політики, "винні вечори" і полтавських родичів.
Пане Олеже, розкажіть про свій тур з НАОНІ Оркестра
Тур з НАОНІ вже відвідав Київ, Львів, Одесу, Дніпро і Харків. Глядачі сприймають його дуже добре. У нас виходить така унікальна синергія: ВВ та НАОНІ Оркестра разом звучать надзвичайно вдало. Колись я вважав, що працювати разом з оркестром дуже складно, оскільки його потрібно визвучити так, щоб у будь-якому залі це звучало добре. Тим більше, що це народні інструменти і є певні особливості налаштування такого оркестру – треба щоб усі інструменти прослуховувалися. Однак, музиканти НАОНІ Оркестра – надзвичайно професійні і злагоджені, вони концертують у багатьох країнах світу і мають великий досвід.
Де найкраще приймають Олега Скрипку та НАОНІ Оркестра?
Наскільки мені відомо, з усіх міст найбільше продано квитків саме у Полтаві. Не зважаючи на те, що концерт відбувається у понеділок. Зала дуже комфортна і гарно звучить, мені сподобалася. Але вона велика і заповнити її повністю – досить серйозна задача.
У вас частково полтавське коріння. У вас є якесь особливе ставлення до Полтави і до Полтавщини?
Ну, по-перше, у мене дійсно родина з Полтавщини і тут багато родичів. А по-друге, сама Україна походить з Полтавщини. Колись це був центр України, а в основі української мови – полтавський діалект.
До речі, багато хто зневажає полтавський діалект і вважає його «не справжньою, спотвореною» українською. Що скажете?
Чистою українською мовою говорять лише деякі диктори на телебаченні. У рідному мені селі Гільці Чорнухинського району ми колись знімали кліп на пісню «Пісенька». Коли я приїхав туди, я зрозумів, що люди говорять досить чистою мовою. То на рахунок суржику і іншого – то виявилося не зовсім правдою. Школярі, з якими я спілкувався, також говорять гарною українською мовою. Є специфічна, суто полтавська, м’яка вимова букви «Л», але я і сам так говорю. Все залежить від культури людини, а не від регіону. Серед моїх родичів, які там жили, були такі, які малювали картини, писали вірші, зараз у моєму селі є духовий оркестр – один з кращих в Україні, який перемагає у всеукраїнських конкурсах. Тому в мене такий сантимент на рахунок Полтавщини – тут абсолютно достойний рівень освіти і культури.
Зараз проект з НАОНІ – єдиний формат?
ВВ активно концертує, на Різдвяні свята у мене є особлива програма з НАОНІ, є LeGrandOrchestra– це такий маленький оркестр з 10 чоловік, більш фолкльорний. Джазовий проект поки що у стенд баї. Зараз я працюю ще сольно і презентую власне вино, такі «винні вечори» – вино і музика.
Самі робите вино?
Так, з власних виноградників у Закарпатті. Це єдине місце в Україні з ідеальним кліматом для вирощування вина, таким як у Франції чи Італії. Там гарні ґрунти і лоза забезпечена природним поливом, на відміну від південних областей. Виробляю зараз 2 види вина: біле Трамінер та рожеве з винограду Піно-нуар. Партії дуже невеликі і купити вино можна тільки в інтернеті.
Зараз в Україні відбувається небачене передвиборче шаленство. Багато артистів навіть займають якусь політичну позицію. Що ви думаєте про все це? Чи правильним шляхом рухається Україна?
Я ставлюся до цього по-філософськи. Немає правильного чи неправильного шляху, є просто шлях. Ти його вибираєш і по ньому йдеш. Ну, так сталося, що ми йдемо таким шляхом. Багато чого залежить від нас, але є речі, які від нас не залежать і немає сенсу розпилювати ненависть чи злість. Треба робити те, що залежить від тебе. Тут є два етапи: спочатку треба потрапити до влади, а потім вже щось робити, ставати господарем. І тих політиків, яких ми маємо, ми можемо їх критикувати як господарів, але те, що вони талановиті як люди, які можуть прорватися до влади, це беззаперечно. І у лідерів виборчих перегонів є такий талант. Але люди не розуміють, що лозунги, якими користуються політики, щоб прийти до влади, можуть сильно відрізнятися від того, що вони робитимуть потім. Політики гарно говорять, щоб люди їх обирали, але це етикетка і як вони поводитимуться далі ніхто не знає. Так є у всьому світі і це, на жаль, не досконала система. Коли я був у Франції, ще на початку кар’єри, я був у каталозі кінематографістів як актор. І мене часто запрошували на кастинги, але жодного разу я їх не пройшов. І тільки потім я зрозумів, що просто не вмію проходити сам кастинг, у якому ти в спілкуванні один на ожин має найкраще прорекламувати себе. А вміння проходити кастинги і вміння грати на сцені – це абсолютно різні речі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...