13:30, 17 березня 2019 р.
Надійне джерело
Хворих на туберкульоз полтавців лікуватимуть амбулаторно
В Україні і на Полтавщині зокрема, триває місячник боротьби з туберкульозом. Його проводять щороку аби привернути увагу до масштабів розповсюдження хвороби. В Україні епідемія туберкульозу офіційно оголошена з 1995 року. Торік кількість хворих в області зменшилася на 8%, всього ж захворіло понад 800 людей. Серед них більше ста громадян одночасно хворих на туберкульоз та ВІЛ. Крім того, захворіло тринадцять дітей.
« В рамках реформи медичної галузі, ми маємо поступово перейти від лікування туберкульозу у стаціонарі до амбулаторного лікування недуги. Це є світова практика, зокрема, і європейська. Хоча не забуваймо, що у Європі рівень захворюваності нижчий в рази, ніж в Україні» - говорить головний лікар Полтавського туберкульозного диспансеру Володимир Печериця.
При цьому додав, що в кількох областях України вже є позитивні приклади амбулаторного лікування. Але це можливо тільки якщо медики фтизіатри та лікарі первинної ланки поєднують зусилля і правильно розробляють загальну стратегію дій, долучаючи соціальні служби плюс неурядові організації.
« - Велику увагу приділяємо роботі з «контактами». Тому що хворі живуть у сім*ях, спілкуються з іншими людьми тощо. Проблема ж головна у нас – рання діагностика туберкульозу. Близько двадцяти відсотків хворих до нас потрапляють , коли хвороба вже запущена у не виявлена вчасно. Як плюс – ми переходимо на лікування новими, сучасними препаратами за новою схемою , що її нещодавно розробила ВООЗ. Переходимо на препарати , які мають в арсеналі всі розвинені країни, а відтак , буде зменшено і термін лікування. Якщо сьогодні мультирезистентний туберкульоз лікують 20 місяців, і хворий приймає по 7 – 8 препаратів, то це дуже виснажливий процес. Нині переходять на коротші терміни лікування, по 9 – 12 місяців. Але і це не межа. Медики світу об*єднують зусилля, аби розробити схему лікування до 6 місяців» - розповів Володимир Печериця.
Крім того, головний фтизіатр розповів, що сучасна медицина переходить на безін*єкційну методику лікування туберкульозу – хворі, переважно тільки приймають таблетки.
Раніше ми розповідали Понад вісімсот полтавців хворіють на туберкульоз. З них тринадцять дітей.
Полтавців, хворих на туберкульоз, лікуватимуть іноваційними ліками
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:32, 3 грудня
09:16, 7 грудня
11:21, 5 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...