• Головна
  • «Чоловік кинувся із сокирою на напарника! У той момент я зрозуміла, що можу вистрілити!», - розповідь полтавської поліцейської
13:30, 8 березня 2019 р.
Надійне джерело

«Чоловік кинувся із сокирою на напарника! У той момент я зрозуміла, що можу вистрілити!», - розповідь полтавської поліцейської

«Чоловік кинувся із сокирою на напарника! У той момент я зрозуміла, що можу вистрілити!», - розповідь полтавської поліцейської

Аліна Мельниченко, лейтенант поліції, інспектор роти 2-го батальйону управління патрульної поліції у Полтавській області. Розповідає, що робота у поліції змінює світогляд. Вважає, що для ефективнішої роботи поліції має бути змінене законодавство.

«Чоловік кинувся із сокирою на напарника! У той момент я зрозуміла, що можу вистрілити!», - розповідь полтавської поліцейської, фото-1

Аліна Мельниченко до приходу у патрульну поліцію працювала касиром-оператором на АЗС. Згадує, що у той час при виникненні якихось проблемних питань із законодавством завжди дивувалася – чому воно не працює? Ішла до патрульної поліції, щоб побачити все це зсередини. І знайти відповіді на питання – чому правоохоронні органи часто не допомагають людям або роблять це не у повній мірі?

Проблем із тестами у неї не виникло. Вона постійно займалася спортом – легкою атлетикою, карате, кінним спортом, баскетболом. Українське законодавство також швидко опанувала – частину їй довелось вивчити іще під час спірних ситуацій у цивільно-правових відносинах.

У перші місяці роботи у поліції зрозуміла, чому правоохоронці не завжди можуть допомогти громадянам.

-Я побачила – яке недосконале у нас законодавство. Його однозначно потрібно змінювати! Ми хочемо допомагати людям, але часто нічого не можемо вдіяти. Ми приїжджаємо на сімейні сварки, складаємо протокол, який розглянуть через місяць і їдемо. При цьому залишаємо жінку, яка нас викликала із агресивною людиною, яка після нашого від’їзду стає іще більше обіленою. У такій ситуації ми не допомагаємо – ми її загострюємо! Раніше міліція могла забрати чоловіка, посадити у витверезник, щоб він прийшов до тями. Адже п’яна людина – одна, твереза – зовсім інша. Ми ж лише проводимо профілактичні бесіди. Як показує практика – вони нічого не дають, - говорить Аліна Мельниченко.

Аліна була однієї із перших, хто прийшов до патрульної поліції Полтави. Згадує, що у перші місяці було складно. Доводилося вчитися усього у процесі роботи. Щоб не помилитися, патрульні консультувалися із юристами, із колишніми працівниками правоохоронних органів – як працює та чи інша стаття, як не вийти за рамки чинного законодавства?

Із випадками статевої дискримінації у процесі роботи не стикалася. Так, спершу люди дещо недовірливо ставилися до жінок у формі, не сприймали їх серйозно – зараз цього вже немає. А от за повагу серед колег-чоловіків у перший час доводилося боротися.

-Хлопці говорили нам: «Ти цього не можеш робити – ти дівчинка!» А ми боролися за право бути напарниками, патрулювати разом, кидатися у бійку, якщо потрібно врятувати колегу. І зараз нас сприймаються як рівних напарників!

Ліквідовувати сутички, бійки найчастіше випадає на свята. Іноді доводиться затримувати особливо буйних. За словами поліцейської, часто люди не розуміють, що перед ними офіцер поліції, охоронець закону. Починають щось усвідомлювати лише коли на руках застібають кайданки.

А от використовувати у роботі зброю Аліні Мельниченко, на щастя, не доводилося. Вона сподівається, що і не доведеться. Хоча траплялися за ці три роки і надзвичайно напружені ситуації.

-Під час одного із викликів п’яний чоловік із сокирою кинувся на мого напарника. Нам довелося дістати пістолети і дослати патрони. Ми націлили на нього зброю і хвилин 5-10 умовляли покласти сокиру на землю. У той момент я розуміла, якщо він зараз робить іще крок до напарника, я зможу вистрілити. На щастя, до цього не дійшло. Але найцікавішою була реакція людей, які спостерігали за нами. Вони бачили, що людина п’яна, неадекватна, тримає над головою сокиру, але хтось із глядачів нам сказав: «Чого ви чіпляєтесь до людини? Не займайте його!»

За три роки роботи у поліції Аліна Мельниченко не раз стикалася із агресією, неадекватною поведінкою, із недосконалістю законодавства. За ці три роки їй самій довелося змінитися. Вона визнає, що за час роботи у поліції стала більш стриманою, жорсткішою. Чимало колишніх друзів її не розуміють, а вона – зараз вже не розуміє їх. Тому що їх проблеми часто виглядають дріб’язковими у порівнянні із тим, що вона бачить щодня під час чергувань. Проте навіть щоденне зіткнення із не найкращою стороною суспільства не змінило ставлення Аліни до своєї роботи.

-Я не можу сказати, що у мене є якесь розчарування. У кожній роботі є якісь прогалини. І якщо я звідси піду, то нічого не зміниться. Потрібно почати із себе, спробувати щось змінити самому. А там, дивись, змінять і законодавство. Принаймні, це обіцяють зробити. Тому у мене немає розчарування. Є надія, що все зміниться у кращий бік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #поліція #розповідь #патрульна #жінка #історія
Оголошення
live comments feed...