• Головна
  • На фінансування програми «Доступні ліки» виділять 1 млрд грн
18:30, 1 лютого 2019 р.

На фінансування програми «Доступні ліки» виділять 1 млрд грн

 На фінансування програми «Доступні ліки» виділять  1 млрд грн

Опитування від Київського міжнародного інституту соціології свідчить,  що 63% українців задоволені програмою «Доступні ліки».

Програма  працює з квітня 2017 року. За цей час пацієнти, що мають серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму чи діабет 2 типу, отримали ліки за понад 32 млн рецептами на суму понад 1,6 млрд грн.

Нині у програмі - 261 медичний препарат для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу, бронхіальної астми, 59 з яких українці можуть отримати безоплатно, інші - з невеликою доплатою. Майже половина препаратів – 117 – іноземного виробництва. Найближчим часом буде затверджено оновлений перелік ліків, що беруть участь у програмі “Доступні ліки”. Очікується, що кількість безоплатних препаратів зросте.

Урядова програма “Доступні ліки” працює в 7 501 аптеці України. Це означає, що кожен третій аптечний заклад відпускає ліки, які пацієнти отримують безоплатно або з невеликою доплатою. 63% пацієнтів задоволені кількістю аптек, що беруть участь у програмі згідно з соціологічним опитуванням від групи «Рейтинг» за 8-21 жовтня, 2018 року.

За перший рік роботи програми українці викликали швидку на 17 тисяч разів менше. Програма стимулює пацієнтів регулярно приймати ліки та відвідувати лікаря. Це суттєво вплинуло на зменшення кількості критичних станів у українців. За рік роботи програми, кількість пацієнтів з нормалізованим цукром у крові при діабеті 2 типу збільшилася на 6,5%. Кількість викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася на 4,2%. Майже на 6% менше українці викликали швидку через приступи бронхіальної астми.

Раніше ми повідомляли У Полтаві зробили унікальну перацію на серці 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліки #програма #держава
live comments feed...