• Головна
  • Полтава може отримати 8 мільйонів євро кредиту на модернізацію транспорту
15:31, 31 січня 2019 р.

Полтава може отримати 8 мільйонів євро кредиту на модернізацію транспорту

Полтава може отримати 8 мільйонів євро кредиту  на модернізацію транспорту

Представники  Полтавської міської ради,    делегація   Німецького Банку Розвитку "KFW" та Державного секретаріату Швейцарії з економічних відносин  SEСO говорили  співпрацю  в рамках проекту "Енергоефективність в громадах". Йшлося про модернізацію  міської транспортної  інфраструктури шляхом залучення  іноземного  кредиту.  Йдеться про суму у 8 мільйонів євро  під два відсотки річних.

Досвід українських міст у плані кредитування іноземними банками  у галузі  модернізації  муніципального транспорту є перспективним і  результативним – вважає   депутат міської ради Дмитро Сенчакович:

« - Таким чином, у містах звільняються кошти, які можна вкладати у інші напрями. Що стосується транспортної мережі Полтави – то вона реально застаріла, її змінювали давно, за цей час змінилося і саме місто.  Транспорт більше не відповідає його вимогам. На сьогодні нам потрібно мати стільки одиниць комунального  транспорту, що би ми могли обслуговувати хоча би половину пасажирів. На сьогодні такої кількості у нас немає, будь – які зміни починаються з перевізників приватних, яких у нас більшість. А кредит дав би змогу швидко розвивати транспортну мережу».

Андрій Матковський говорив про поліпшення та розвиток транспортної мережі як один з напрямів стратегічного розвитку Полтави:

Полтава може отримати 8 мільйонів євро кредиту  на модернізацію транспорту, фото-1

« - Коли Полтава розробила та прийняла план розвитку нашого міста до 2030 року, одразу ж нами зацікавилася велика кількість іноземних інвесторів.  Ми працюємо з Європейським банком розвитку, а зараз – з Німецьким банком розвитку, який вже декілька років  плідно працює в Україні. І за мету вони ставлять енергозбереження і мобільність. Обидва пункти стоять у стратегії . Зараз ми зацікавлені у створенні нового комунального підприємства, що вирішить усі проблемні питання по транспорту. Вважаємо, що у нас мають їздити винятково тролейбуси і комфортабельні автобуси. Маємо також розширити тролейбусні лінії  до Огнівки і Садів 2.  Саме тому ми обираємо варіанти співпраці з іноземними банками. Завдяки децентралізації у нас, нарешті, з’явилися кошти, і ми можемо планувати на 10- 20 років. Позичити гроші, а потім їх віддавати.  Сума, про яку сьогодні говорять нам  німецькі банкіри – це 8 мільйонів євро під два відсотки річних. Жоден український банк не зможе нам запропонувати таких умов. Що б стати учасниками цього проекту ми повинні добре попрацювати , бо кредитори мають побачити , що ми добре працюємо на перспективу. Вже сьогодні ми без допомоги іноземних банків плануємо придбати 40 тролейбусів та 30 автобусів. Це дасть можливість нам взяти участь у конкурсі, а головне – створити комфортні умови для полтавців»

Сьогодні гості з Німеччини і Швейцарії оглянуть наші головні транспортні роз’язки та маршрути, відвідають автостанції та тролейбусне депо.  У свою чергу , за словами старшого проектного менеджера KFWІнго Баума, у кредиторів є кілька серйозних вимог до потенційних отримувачів кредитів:

Полтава може отримати 8 мільйонів євро кредиту  на модернізацію транспорту, фото-2

«- Загальний період повернення кредиту становитиме тридцять років Але ми б дуже не хотіли вкласти кошти у інфраструктуру, потім приїхати сюди через кілька років і побачити, що все занепадає,  не підтримується і не розвивається належним чином. Місто повинно змінити  підходи у менеджменті транспорту. Ми бачили кілька міст. Там ніхто не вкладав у розвиток і підтримку інфраструктури жодних ресурсів вже кілька років. І це дуже не раціонально.»

То ж чи отримає Полтава кредит, ми дізнаємося тоді, коли будуть оголошені результати конкурсу. Сам же кредит у випадку перемоги надійде тільки у 2021 році.

Раніше ми повідомляли Полтавські пожежники отримали три пожежних автівки з Шотландії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кредит #транспорт #делегація

Коментарі

Оголошення
live comments feed...