• Головна
  • У Полтаві розбирали конфлікт у скандальному Октябрському суді (ВІДЕО)
12:30, 31 січня 2019 р.
Надійне джерело

У Полтаві розбирали конфлікт у скандальному Октябрському суді (ВІДЕО)

У Полтаві розбирали конфлікт у скандальному Октябрському суді (ВІДЕО)

30-го січня до Октябрського районного суду міста Полтава приїхали представники Ради суддів України. Керівником групи був суддя Верховного Суду Олег Ткачук.

У Полтаві розбирали конфлікт у скандальному Октябрському суді (ВІДЕО), фото-1

Також до складу групи входили члени Ради суддів України Людмила Дьомич (Кропивницький апеляційний суд), Олексій Котеньов (Харківський окружний адміністративний суд) та Оксана Савенко (суддя Городищенського районного суду Черкаської області).

У Полтаві розбирали конфлікт у скандальному Октябрському суді (ВІДЕО), фото-2

Також разом із ними до Полтави приїхала голова суду Амстердама Естер де Рой.

У Полтаві розбирали конфлікт у скандальному Октябрському суді (ВІДЕО), фото-3

Представники групи намагалися розібратися у ситуації, яка склалася у Октябрському суді, а також у непростих взаємовідносинах між суддею Ларисою Гольник, головою суду Олександром Струковим та іншими їхніми колегами.

У Полтаві розбирали конфлікт у скандальному Октябрському суді (ВІДЕО), фото-4

Нагадаємо, нещодавно Ларису Гольник у Лондоні нагородили престижною міжнародною премією як суддю-викривача. Після цього суддю Гольник запросили до Праги. Там вона має взяти участь у круглому столі ««Боротьба з корупцією через підвищення якості правосуддя». У Чехії Лариса Гольник зокрема планує розповідати про корупційні практики у роботі двох судів – Апеляційного суду Черкаської області та Октябрського районного суду Полтави. Проте у Октябрському суді зазначили, що Гольник не може поїхати до Чехії, оскільки голова суду відмовив їй у наданні відпустки. У поясненні, розміщеному на сайті Октябрського суду, вказали на те, що суддя Гольник нещодавно була у відпустці, а у суді найбільше навантаження у області. Крім цього, згідно розміщеної на сайті інформації Лариса Гольник після призначення її суддею безстроково (відповідний Указ Президент України підписав 19-го грудня 2018-го року) нібито так і не приступила до виконання своїх робочих обов’язків.

Олег Ткачук та його колеги спробували об’єктивно розібратися у ситуації. Для цього провели відкриті збори із колективом суду, на які запросили полтавських журналістів. На початку зустрічі Олег Ткачук пояснив, що одна із головних задач Ради – забезпечення незалежності суддів та контроль над організацією роботи судів.

У Полтаві розбирали конфлікт у скандальному Октябрському суді (ВІДЕО), фото-5

- Для того, щоб суди могли здійснювати ефективне, справедливе, чесне, добросовісне правосуддя! – пояснив Ткачук.

Голова суду Олександр Струков у своєму слові зазначив, що проблем у Октябрському суді немає. Атмосфера у колективі нормальна. Єдина проблема – суддя Гольник, яка не може знайти спільну мову із колегами.

У Полтаві розбирали конфлікт у скандальному Октябрському суді (ВІДЕО), фото-6

-          У нас здоровий колектив. Хто заважає працювати? Пані Гольник заважає працювати всьому колективу! – констатував Струков.

Олександр Струков також розповів, що працює головою суду 10 років, а також повідомив, що ніякого конфлікту із Гольник у нього не було.

Заступник голови суду Ганна Андрієнко розповіла про збори, на яких судді Ларисі Гольник змінили спеціалізацію.

У Полтаві розбирали конфлікт у скандальному Октябрському суді (ВІДЕО), фото-7

Раніше Гольник розглядала цивільні справи, потім – кримінальні та адмінправопорушення. Після того,  як вона чотири роки не мала повноважень, їй потрібно було заново встановити спеціалізацію. Оскільки, за словами Андрієнко, під час зборів розмови із Гольник не вийшло, то спеціалізацію їй обрали без неї самої. За рішенням голови суду її призначили слідчим суддею.

Втім, після розмови із представниками Ради суддів ситуація змінилася. Вже після зборів Лариса Гольник опублікувала на своїй сторінці у «Фейсбук» їх результати.

У Полтаві розбирали конфлікт у скандальному Октябрському суді (ВІДЕО), фото-8

Суддя таки розглядатиме цивільні справи (хоча й виконуватиме обов’язки слідчого судді), а також все ж таки поїде до Чехії для участі у роботі «Круглого столу» Центрально- та Східноєвропейської мережі суддівського обміну.

У Полтаві розбирали конфлікт у скандальному Октябрському суді (ВІДЕО), фото-9

Нагадаємо, у листопаді 2017-го року на суддю Гольник у Полтаві скоїли розбійний напад. Їй розбили голоду. Нападники втекли. Раніше у мережі з'явилося відео, на якому колишній міський голова Олександр Мамай пропонує судді Гольник закрити справу проти нього. Пізніше сам Мамай звинуватив суддю у вимаганні 5 тисяч доларів за закриття справи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #суд #Гольник #Струков #Рада суддів

Коментарі

Оголошення
live comments feed...