• Головна
  • Будинкові рахунки за воду і тепло : як розподілятимуть?
15:31, 27 січня 2019 р.

Будинкові рахунки за воду і тепло : як розподілятимуть?

 Будинкові рахунки за воду і тепло : як розподілятимуть?

Жителі багатоквартирних будинків будуть сплачувати за послуги водопостачання та тепла згідно з показниками загальнобудинкового лічильника. При цьому до уваги будуть братися також і показники квартирних лічильників. Про це пише видання "Ліга: Закон". Таку методику затвердили у Міністерстві регіонального розвитку. Наказ набрає чинності з дня його офіційної публікації.

Таким чином, якщо показники, які зняли комунальні працівники із загальнобудинкового лічильника будуть мати суттєву різницю із сумарними показниками квартирних лічильників, то різниця буде розподілятися між усіма жителями будинку.У виданні також зазначають, що за умови, якщо у будинку є вбудований паркінг, то розподіл обсягів спожитої теплової енергії на опалювання у будівлі здійснюється також між власниками таких паркомісць. Крім того, жителі будинку будуть платити за обігрів таких місць загального користування, як тамбури, сходові клітки, та ін.Сума буде обчислюватися наступним чином: від загального показника спожитої теплової енергії на будинок будуть вираховувати відсоток витраченого тепла на місця загального користування. Отриману цифру переведуть в грошовий еквівалент і розподілять між усіма квартирами.Сам же коефіцієнт буде залежати від поверховості будівлі:

- одноповерхова будівля - 20 %;

- двоповерхова - 18 %;

триповерхова - 16 %;

- чотириповерхова - 14 %;

- п'ятиповерхова - 12 %;

- шестиповерхова та вище - 10 %.

На суму в платіжці буде впливати наявність тамбура, який закритий дверима, засклений балкон, якість ізоляції інженерних систем. Крім того для кутових квартир та таких, що розміщуються над арками на перших та останніх поверхах, буде застосовуватися спеціальний коефіцієнт.

 Будинкові рахунки за воду і тепло : як розподілятимуть?, фото-1

Утім варто додати, що коефіцієнти автоматично застосовуватися не будуть. Так, для того, щоб рахувати тепло з урахуванням особливості житлової площі, відповідне рішення повинні ухвалити всі співвласники багатоквартирного будинку.

Раніше повідомлялося про те, що після підвищення вартості газу в Кабміні переглянули правила видачі субсидії. Ті, хто звернулися в листопаді, зможуть отримати субсидію заднім числом, з початку опалювального сезону. 

Раніше повідомлялося про те, що з першого числа січня 2019 починається другий етап монетизації. І після закінчення опалювального сезону люди, які зекономили субсидію, зможуть забрати її готівкою та витратити за власним бажанням.

Раніше ми розповідали Енергоощадність - це просто. Полтавців вчили економити тепло

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рахунки #комуналка #лічильники

Коментарі

Оголошення
live comments feed...