• Головна
  • Сьогодні – день Тетяни, покровительки студентів
09:29, 25 січня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні – день Тетяни, покровительки студентів

Сьогодні – день Тетяни, покровительки студентів

Історія

За розповідями, свята Тетяна народилася на початку 3-го століття в Римі. Її батьки були дуже шанованими людьми. І незважаючи на те, що в той час християнство було під забороною, Тетяні все одно таємно прищеплювали віру в Бога, вчили допомагати бідним і нещасним. А коли вона досягла повноліття відразу ж відправилася служити в храм, де допомагала всім, хто потребує цього.

За легендами, в 226 році її взяли в полон противники християнства, які змушували святу відректися від віри і підкориться ідолу. Незважаючи на це дівчина була непохитна і постійно молилася Богу. Розповіді свідчать, що він її почув і наслав землетрус на храм з ідолом.

Сьогодні – день Тетяни, покровительки студентів, фото-1

Тоді вирішили, що Тетяна наслала на всіх нещастя і почали катувати, але дівчина все одно молилася і вірила і Бога. Через це її і стратили.

Сьогодні – день Тетяни, покровительки студентів, фото-2

Тетяна вважається покровителькою студентів, багато  відомих університетів були започатковані саме на Тетяну.

Традиції

Звичайно, головні традиції в цей день стосуються саме студентів, викладачів і всіх, хто якось пов'язаний з навчанням в університеті.

Студенти приймають поздоровлення, самі вітають своїх колег і викладачів. Звичайно, крім цього в багатьох університетах проходять концерти та розважальні програми.

До речі, крім цього студенти в цей день загадують бажання, пов'язані з навчанням, в народі вірять, що якщо зробити все за певними правилами, то воно точно збудеться. А ось і самі правила: потрібно знайти найвищу точку у вашій місцевості, почекати поки її освітить сонце і чітко вимовити своє бажання.

Сьогодні – день Тетяни, покровительки студентів, фото-3

Ну а крім студентів 25 січня так само святкують всі віруючі люди. Традиції цього свята не сильно різняться від інших і часто для більшості закінчується звичайним походом до церкви з ранку, або ж увечері і молитвою святий Тетяні.

Заборони:

На Тетяну категорично заборонено прибирати в домі, прати, шити, виконувати важку роботу ( пиляти, рубати). Вважалося, це накличе біду на оселю. Крім того, цього дня погана прикмета – відмовити у допомозі. На Тетянин день також не можна лаятися та з*ясовувати стосунки

Тетянин день: прикмети свята

Не дивно, що практично всі вони безпосередньо пов'язані з погодою, а ось і повний список:

Якщо в цей день іде сніг - значить влітку будуть часті дощі.

Якщо ж буде сонячна погода в Тетянин день, значить птахи повернуться рано.

Якщо на Тетяну морозно і ясно, буде хороший урожай, якщо ж тепла заметіль - до неврожаю.

В цей день випікали коровай, його робили для дівчат, яких звали Тетяна і саме їм він передбачав долю: якщо коровай гладкий, без вад - весь рік пройде вдало і спокійно, а якщо тріскався - значить, попереду чекали випробування.

Раніше ми розповідали У центрі Полтави проходить фестиваль сала

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #вітання #звичаї

Коментарі

Оголошення
live comments feed...