• Головна
  • На Полтавщині відновлюватимуть унікальні будівлі земських шкіл
18:30, 19 січня 2019 р.
Надійне джерело

На Полтавщині відновлюватимуть унікальні будівлі земських шкіл

На Полтавщині відновлюватимуть унікальні будівлі земських шкіл

У Полтавській ОДА обговорили проект-відновлення унікальних шкіл Лохвицького земства. Частина з них можуть стати заповідною зоною ЮНЕСКО. 

Більше, ніж 100 років тому на Полтавщині збудували школи Лохвицького земства. Більшість будівель зараз у незадовільному стані, частина — зруйновані. Їх збереженням займається однойменний проект, який очолює Ольга Герасим’юк. До процесу долучиться і полтавська обласна влада.

Відновлення земських шкіл — серйозний крок у розвитку туристичного потенціалу Полтавщини. Під час засідання з ініціаторами проекту, очільник Полтавської ОДА Валерій Головко закцентував увагу на тому, що історична спадщина регіону одна із найбагатших, тому головна задача — зберегти її.

—Відновлення культури, історії та туристичної привабливості — це абсолютно правильний шлях розвитку регіону. Говорячи про це ми, по суті, боремось за наше право називатися державою України. Сьогодні, разом з ініціаторами проекту обговорили подальшу спільну роботу у цьому напрямку.  Виокремили конкретні кроки, визначили дати та готуємось до конкретних дій. Це важливі речі, які сьогодні потрібно робити, і на них виділятимемо серйозні кошти, — зазначив Валерій Головко.

 Земські школи, збудовані у 1901-1916-х роках за проектом архітектора Опанаса Сластіона, визнані пам’ятками культурної спадщини місцевого значення.

— Це справді унікальний проект. Полтавщина взагалі багата на цікаві історику-культурні об’єкти. Відновлення історичної спадщини спонукатиме до розвитку туристичної галузі, посилить туристичний потенціал області. А отже – сприятиме надходженню коштів та розвитку економіки регіону, — відмітив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Шкіл Лохвицького земства, збудованих в унікальному стилі українського архітектурного модерну, збереглося майже 50. Вони знаходяться у чотирьох районах Полтавської області: Лубенському, Лохвицькому, Пирятинському та Чорнухинському. А також у Варвинському районі Чернігівської області та Роменському районі Сумської області.

Рекордна кількість цих історичних будівель розміщені у Лохвицькому районі. За думками експертів — комплекс об’єктів може стати заповідною зоною ЮНЕСКО.

—                    Ми три роки воювали за збереження, а сьогодні прийшло керівництво області та підтримало наш проект. Це дуже важливо для нас. Ідеєю є те, що ми сьогодні обговорили. Буде протокольне доручення, яке піде на місця. І люди, які сьогодні представляли регіон, будуть практично реалізовувати проект. Сьогодні переломний момент. Ми від прекрасних мрій переходимо до практичної реалізації, — говорить ініціатор проекту «Школи Лохвицького земства» Ольга Герасим’юк.

Під час засідання наголосили на тому, що для збереження об`єктів планується їх тимчасова консервація.   

Гроші на відновлення будівель виділять після затвердження плану-проекту на засіданні Полтавської ОДА. Крім відновлення історичної складової, проект передбачає створення туристичного маршруту національного значення.

Раніше ми розповідали Визначили концепцію скульптури Леву Вайнгорту

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#культура #спадщина #пам'ятники

Коментарі

Оголошення
live comments feed...