08:00, 19 січня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні – Хрещення Господнє.

Сьогодні – Хрещення Господнє.

За біблійним переказом, саме цього дня Ісус Христос був охрещений  Іоанном  Предтечею у водах ріки Йордан. Сталося це, коли Син Божий  досяг 30-річного віку. Після обряду Іісус вийшов на берег, і з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав його своїм Сином.  Потім зійшов на землю Святий Дух в образі голуба. Отож, саме цієї миті за християнським вченням, вперше з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог - Отець, Бог Син , та Дух Святий.

Цю подію встановив сам Бог Іісус Христос , який також прийняв Хрещення, ввійшовши у води Йорданські, і при цьому він, як Господь Бог, творець неба і землі, зовсім не мав такої необхідності хреститися, адже він сам є законодавцем. Але для того, що б як він говорить, виконати «Закон Божий, і всякую правду, (адже він був не тільки Богом, а й істинною людиною, він прийняв Хрещення. З тих пір Хрещення ввійшло в житя Христової Церкви, істинної православної церкви як одне із семи таїнств.

Сьогодні – Хрещення Господнє., фото-1

Богоявленська вода, освячена в день Хрещення, називається в Православній Церкві агіасмою ,  і вважається великою святинею. Вона набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. За давньою традицією, церемонія освячення води відбувається  під відкритим небом, на берегах річок, струмків, озер. На жаль, взагалі деякі прадавні традиції Хрещення Господнього перетворилися на модні ритуали. Люди хизуються у скільки ополонок вони пірнули і скільки потім було випито «зігріваючих» напоїв. Священники наголошують : щирий, справжній християнин здійснює омовіння скромно, сам для себе. Цим не можна хизуватися адже , коли ми робимо з цього  шоу, спокушаємося самі і спокушаємо інших».

У давнину  після Водохреща розпочинався новий весільний сезон, який тривав до Великого посту. Це був час веселощів і дозвілля. Молодь збиралась на вечорниці, сім'ї влаштовували складчини та ходили один до одного в гості. Крім того, на Водохреща прогнозують погоду та майбутній врожай . Вважалося, що є іній на деревах – добре вродить гречка, якщо  під час освячення води йде сніг - добре колоситимуться хліба і роїтимуться бджоли. Як ніч зоряна- холоднеча  протримається ще довго, зате буде великий врожай яблук та ягід.

 Раніше ми розповідали

Комунальники вирізали ополонку для водохреща

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #звичаї #історія

Коментарі

Оголошення
live comments feed...