• Головна
  • Полтава стала першим містом, у якому затвердили Концепцію інтегрованого розвитку
15:30, 3 січня 2019 р.
Надійне джерело

Полтава стала першим містом, у якому затвердили Концепцію інтегрованого розвитку

Полтава стала першим містом, у якому затвердили Концепцію інтегрованого розвитку

21 грудня 2018 року в Полтаві відбулася знакова подія як для місцевої влади, так і для всіх жителів міста й прилеглих територій: рішенням позачергової сесії Полтавської міської ради депутати затвердили Концепцію інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030», що відтепер стане стратегічним дороговказом у розвитку міста на наступні 11 років.

Концепція «Полтава 2030» створювали протягом трьох років у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Активну участь у цьому брав КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради. Крім Полтави  учасниками проекту є міста Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, та Подільский район Києва. Проте саме Полтаві першій вдалося офіційно затвердити Концепцію інтегрованого розвитку. Цим ми завдячуємо злагодженій роботі  та професійним зусиллям усіх стейкхолдерів – спеціалістів та експертів проекту, працівників виконавчого комітету та депутатів Полтавської міської ради, представників бізнес-спільноти, наукових установ, громадських організацій та активних мешканців міста.

Цей крок дозволить Полтаві вийти на нові горизонти в спілкуванні з міжнародними партнерами та донорами. Затвердження подібних стратегічних документів для міста є нормою в європейський практиці, але, на жаль, ще мало притаманне містам України. Як результат, міста не мають чіткого уявлення про те, куди рухаються, якими будуть через 10-20 років, де буде їх місце в світі, що кожного дня змінюється й створює нові  соціально-економічні, цифрові, урбаністичні виклики. Проте, коли міська влада формує візію свого міста, спираючись на партисипативні підходи, обирає пріоритетні сфери розвитку на базі ґрунтовного аналізу своїх можливостей та запускає поетапний процес реалізації такого документу на практиці, то  це включає «зелене світло семафора» для залучення інвестицій, у тому числі і в муніципальну інфраструктуру, та налагодження міжнародної співпраці. Місто стає привабливим для стартапів, молодь приїздить на навчання, а потім залишається в місті працювати, жити та будувати своє майбутнє.

Затверджена Концепція інтегрованого розвитку  «Полтава 2030» містить не лише опис пріоритетних сфер і напрямків розвитку, але також  у ній запропоновано 62 проекти, реалізація частини яких  розпочнеться вже у 2019 році. Окрім того, сформовано перелік індикаторів, які покликані контролювати якість втілення запропонованих проектів у життя, відслідковувати отриманий ефект та вносити за необхідності своєчасні корективи.

Таким чином відтепер у Полтаві є всі шанси у найближчому майбутньому повернути собі славу успішного, екологічно-чистого, сучасного та культурного лідера серед міст України.

Довідка: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Полтава та Подільський район Києва. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 7,25 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність, сталий економічний розвиток. Окрім того, співпраця з Німеччиною охоплює подолання кризової ситуації на сході країни. При цьому особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.

Раніше ми розповідали У Полтаві дадуть друге життя промисловій зоні у Київському районі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#розвиток #плани #місто

Коментарі

Оголошення
live comments feed...