• Головна
  • Міфи і правда про вакцину від грипу
17:30, 3 січня 2019 р.
Надійне джерело

Міфи і правда про вакцину від грипу

Міфи і правда про вакцину від грипу

Щороку, як тільки починається сезонний підйом захворюваності на грип , медики невпинно закликають робити щеплення. Загальною особливістю інфекційних хвороб є те, що організм може звільнитися від них  тільки за допомогою власних захисних сил. Одужує людина тоді, коли спрацьовує імунна система, виробляються антитіла. У свою чергу, антитіла виробляються двома шляхами: коли людина перехворіє, або коли зробить щеплення – розповідає імунолог Олена Зоріна

«- Шляхом вакцинації йде увесь світ. І якби щеплення були такі небезпечні, як про це говорять, їх би у світі не застосовували. І люди продовжували би помирати далі. Оскільки у світі щороку помирає близько трьох мільйонів людей через те, що їм не зробили щеплення».

Вірус грипу – по своєму особливий і, можна сказати, навіть підступний, адже він пристосовується до навколишніх умов і змінюється, а тому щеплення треба робити щороку. Фармацевти ретельно стежать за тим, який штам грипу виникає, і тоді одразу виробляють необхідні вакцини. Втім, протягом кількох останніх років наука зробили великі кроки у дослідженнях, і не виключено, що скоро матимемо вакцину, що дозволить вберегтися від грипу на кілька років. Олена Зоріна наголошує, що вакцина від грипу – абсолютно безпечна, вона майже немає протипоказань:

« - Вакцини від грипу містять тільки антиген. Сам вірус не вводиться. Вводять тільки антигенні детермінанти, на які виробляють антитіла, і вони «зв`язують» цей вірус. Фактично, жодних побічних ефектів від цих вакцин немає. Більше того, саме вакцина від грипу – це одна з небагатьох вакцин, що не мають жодних токсичних речовин. Це вакцина, якою ми, лікарі.  Щеплюємося абсолютно спокійно, і без жодних упереджень. Нам, медикам, щеплюватися необхідно, адже ми контактуємо з хворими. А вакцина нас захищає не тільки від грипу а від інших вірусних інфекцій за рахунок перехресних інфекцій організму. Вона безпечна і не алергенна

Щоб прищепитися від грипу, необхідно спершу звернутися за консультацією до сімейного лікаря, який перевірить стан вашого здоров*я. Вартість вакцини сягає кількох сотень гривень . Але це невелика сума, з огляду на те, що під час хвороби на ліки йде по кілька тисяч  гривень , а якщо починаються ускладнення – то й кілька десятків тисяч .

Раніше ми розповідали Минулого тижня на ГРВІ завхоріли вісім тисяч людей

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцина #грип #щеплення

Коментарі

Оголошення
live comments feed...