• Головна
  • Сьогодні православні християни вшановують Андрія Первозванного
08:00, 13 грудня 2018 р.

Сьогодні православні християни вшановують Андрія Первозванного

Сьогодні православні християни вшановують Андрія Первозванного

Святий апостол Андрій Первозванний був рибалкою в  Галілеї. З Євангелія ми знаємо, що він  був молодшим братом апостола Петра ( Симона). Коли Ізраїлю явився святий пророк, Предтеча і Хреститель Господній Іоанн, Андрій і Петро стали його найближчими учнями. І тоді, перебуваючи поруч зі своїм учителем Іоанном , Андрій вперше пізнав Христа

Господь покликав Андрія та Іоанна (який став згодом улюбленим учнем Христа) за собою, кажучи їм : “Підіть і побачите”. Андрій першим, із радістю і готовністю, пішов за Господом, і за те був наречений Первозванним.

Після зішестя Святого Духа апостоли кинули жереб, кому в яку країну йти для проповіді Євангелія. Святому Андрію дісталися країни, що лежать уздовж узбережжя Чорного моря, північна частина Балканського півострова. Проповідуючи Євангеліє, апостол Андрій відвідує Віфінію, що в Малій Азії, Фракію, Македонію і Скіфію, тобто землю , на якій пізніше утворилася Україна. Згідно із переказами, апостол Андрій по Дніпру піднявся на північ і дійшов до місця, де згодом виник Київ, благословивши це місце і передбачивши прийняття християнської віри майбутніми мешканцями цієї землі.

Літопис описує подорож апостола Андрія з Корсуня до Риму через Руську землю, розповідає про те, як він поставив хрест на дніпрових кручах та провістив виникнення осіянного Божою благодаттю Києва. Переказ про апостола Андрія знайшов своє широке застосування й у світській ідеології. Саме з XI століття у гострій боротьбі з Константинополем і Римом Київська Русь прагнула утвердити свою самостійність, заявити про незалежний політичний курс.

Наприкінці своєї подорожі апостол з берегів Понту через Пропонтиду перейшов до Фракії, а потім до Греції. Вірний своєму імені, що грецькою означає «мужність», Андрій прийняв муки ради Христа. У місті Патри він був розіп'ятий при римському імператорі Нероні у 77 році за наказом проконсула Егея (Егеата) на Х-подібному андріївському хресті.

Раніше ми розповідали Що не день - то свято. Скільки вихідних матимуть полтавці у грудні?

#свято #вітання #звичаї
Оголошення
live comments feed...