15:00, 11 грудня 2018 р.
Полтавці розповіли історії виграних судових справ
Захист прав людини у системі безоплатної правової допомоги став темою прес - конференції, що відбулася сьогодні в Полтаві. Учасниками стали правовики, адвокати і їхні клієнти.
" Головна мета - поінформувати, як діяти у випадках, коли ваші права порушені, і як їх можна захистити, звернувшись до фахівців системи безоплатної правової допомоги. З початку року нашими клієнтами стали понад тридцять тисяч людей, і ми вживаємо всіх заходів, аби ця допомога була надана усім, хто її потребує. У нас створені дистанційні пункти консультацій. Вони діють у органах виконавчої влади, центрах зайнятості , бібліотеках, військових частинах" - сказав модератор зустрічі, директор Регіонального центру БПД Олександр Черчатий.
" - Важливий напрям роботи для нас - допомога тим, хто не може прибути на консультацію самостійно за станом здоров*я. Для проведення таких прийомів залучають параюристів ( молодих юристів, студентів), які вивчають документи, з'ясовують проблеми , приймають письмові заяви. Загалом же, найбільш розповсюдженими справами є спадкові, справи про стягнення аліментів, розлучення, всиновлення тощо" - розповів Олександр Черчатий.
Полтавець Михайло Косик звернувся до центру, коли виникла потреба позиватися в суді щодо перерахування пенсії. Чоловік працював на державній службі. Через те, що закони змінювалися кілька разів, вийшло, що сім років його роботи "випали" з обліку. Таким чином, довелося звернутися до системи БПД:
" - Мене ввічливо зустріли, вислухали проблему і адвокат допомогла правильно оформити всі документи і докладно викласти всі факти. Таким чином, через два роки після початку своєї пенсійної епопеї я виграв суд, а розмір пенсійних виплат збільшився дуже суттєво - майже у два рази" - говорить Михайло Косик.
Клієнтка Юлія Мороз розповіла свою історію:
" - Мій колишній чоловік вісімнадцять років не брав ніякої участі у вихованні та забезпеченні дитини, аліментів ніколи не платив. А коли вже "набігла" досить велика сума боргу, раптом подав у суд... вимагаючи зменшення суми аліментів. Для мене був шок, що я являюся відповідачем проти цієї людини. Я не знала , куди мені звернутися, але часто проїжджаючи повз вивіску центру безоплатної правової допомоги, вирішила йти туди. Мене зустріли там добре, зізнаюся, спершу навіть надали моральну підтримку. А вже через тиждень призначили адвоката Олену Антипенко. Ми склали з нею позовну заяву, відгук на позовну заяву. Відтак, я стала почуватися дуже впевнено, коли відчула, що поруч є допомога кваліфікованого фахівця. Таким чином, справа вирішилася на мою користь".
Марія Зімівець - жителька Нових Санжар. Молода жінка потерпала від чоловіка, який бив її, коли Марія була вагітною, потім не лишав у спокої навіть Маріїних батьків. Жінка зрозуміла - спокою не буде. Звернулася до Полтавського кризового центру. Не всі жінки зважуються звернутися до суду, але Марія зважилася, виграла суд, подала на аліменти, а 19 листопада суд ухвалив рішення про обмежувальний припис щодо колишнього чоловіка. Це - перший поідбний прецедент на Полтавщині. До чоловіка застосовано три види заборони. Він не має права наближатися до колишньої дружини ближче ніж на 20 метрів, шукати її сам чи через інших осіб, спілкуватися з нею будь - яким способом. На сьогодні Марія влаштовується на роботу, а для дитини підшукує дитячий садочок.
" - Я закликаю усіх жінок не терпіти знущання, а відстоювати свої права. Так, на перший погляд це важко, і це дійсно важко, але домашнє насильство повинно бути покараним" - сказала Марія.
Раніше ми розповідали Понад півтори тисячі полтавців перебувають на обліку за домашнє насильство
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
16:13
Вчора
15:12
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:16, 7 грудня
11:21, 5 грудня
10:32, 3 грудня
23:39, 10 грудня
live comments feed...