• Головна
  • Сьогодні християни вшановують пам*ять Святої Великомучениці Катерини
09:00, 7 грудня 2018 р.
Надійне джерело

Сьогодні християни вшановують пам*ять Святої Великомучениці Катерини

Сьогодні  християни вшановують пам*ять Святої Великомучениці Катерини


Майбутня свята походила із старовинного надзвичайно багатого роду. Проживала вона Єгипетській Олександрії, у розкішному батьківському палаці. З дитинства Катерину оточували любов*ю та турботою. Дівчина була надзвичайно талановитою та розумною-вона отримала на той час глибоку та всебічну освіту, цікавилася філософією та історією. Для тогочасної жінки це було не властиво, а тому Катерина, всі дні якої проходили за книгами у тиші бібліотек, часто говорила, що навряд чи коли вийде заміж, бо немає чоловіка, гідного її розуму. Одного разу стався випадок, що назавжди змінив життя Катерини.

Їй приснився Ісус Христос, він сказав«Я буду твоїм женихом». Вона почала розпитувати : «Хто ж такий Ісус Христос?» Знайшлися проповідники, які їй пояснили, хто такий Ісус. Вона із щирим серцем прийняла християнство, зрозуміла, що вся та мудрість язичницька, яку вона пізнавала, то є ніщо порівняно із благодаттю Божою, яку несе віра в Ісуса Христа.

Але за віру Катерина поплатилася власним життям. Жила вона за часів імператора Максиміліана, відомого гонителя християн. Аби Катерина відмовилася від Ісуса, її катували та принижували, однак воля Святої була непохитною. Врешті-решт, її почали колесувати, але з неба зійшов Ангел, рани на тілі Катерини загоїлися, а зброя у руках її мучителів розсипалася. І тоді розлючені охоронці відрубали голову мучениці.

Місце страти Катеринивважається святинею для християн, а її нетлінні мощі знаходяться у монастирі святої Катерини , що на горі Синай. Багато віків поспіль люди просять заступництва святої, і вона завжди допомагає тим, хто звертається до неї із щирою молитвою.

Народні прикмети на День Катерини

Якщо погода на Катерини буде ясною – треба готуватися до морозної зими

Тепла погода – морози вдарять тільки на Варварин день (після 17 грудня).

Відлига та туман прогнозують морози через 10 днів.

Якщо випав сніг на суху землю –наступний рік буде неврожайним.

Кола навколо місяця віщують мороз.

Маленькі зірки на небі прогнозують снігопад.

Раніше ми розповідали Сьогодні починається Пилипівський піст

#свято #вітання #звичаї
Оголошення
live comments feed...