• Головна
  • Реклама на дітях і публікації за бюджетні кошти: чим живе «Опоблок» на Полтавщині
15:52, 6 грудня 2018 р.

Реклама на дітях і публікації за бюджетні кошти: чим живе «Опоблок» на Полтавщині

Реклама на дітях і публікації за бюджетні кошти: чим живе «Опоблок» на Полтавщині

Впродовж двох минулих років регіональний осередок «Опоблоку» витратив 655 тис. грн. Партійці активно розповсюджують свої газети та використовують для піару дітей. Для цього обирають медичні заклади або центри розвитку. А понад сотню рекламних матеріалів у місцевому виданні оплатили з державних коштів. Розгорнуте дослідження про діяльність партії зробили у ЧЕСНО.

Реклама на дітях і публікації за бюджетні кошти: чим живе «Опоблок» на Полтавщині, фото-1

2016 року Національне агентство з питань запобігання корупції почало виділяти гроші політсилам і, відповідно, зобов’язало їх звітувати про всі надходження й видатки. Тоді «Опозиційний блок» відмовився від фінансування, проте 2017-го змінив свою позицію.

Згідно з офіційними даними, у Полтаві зареєстрована регіональна організація «Опоблоку». Протягом 2016-2017 років вона витратила 655 тис. грн, з них 522 тис. грн бюджетних коштів.

Для порівняння: міський та обласний осередки “Самопомочі”витратили трохи більш ніж 16 тис. грн. Їхні ключові видатки, що становили приблизно 1,3 млн грн, оплачував центральний офіс із державних грошей. Полтавська територіальна організація “БПП”за два роки витратила понад 4 млн грн. 99% цієї суми – кошти з держбюджету. Обласна організація “Аграрної партії України” за 2016-2017 роки задекларувала 1,2 млн грн видатків, державного фінансування “аграрії” не отримують.

Про те, хто фінансує діяльність полтавських місцевих парторганізацій, можна дізнатись із попередніх статей Руху ЧЕСНО.

Осередок орендує офіс у власного керівника

Більш ніж третина видатків полтавської організації «Опоблоку», а саме понад 250 тис. грн, припадає на заробітні плати та відрядні. Ще 113 тис. грн. на виплату заробітної плати виділив центральний офіс партії.

Приміщення осередок орендує у ФОП Ставицького С. О. 2017 року йому заплатили 25,5 тис. грн. До речі, Ставицький Станіслав Олександрович – перший заступник голови регіональної організації партії. Торік він отримав 23,4 тис. грн заробітної плати від осередку. Одержувала зарплату й Наталія Ставицька. Разом зі Станіславом Ставицьким вони були керівниками нині вже недіючого ТОВ “Індекс краси”.

Реклама на дітях і публікації за бюджетні кошти: чим живе «Опоблок» на Полтавщині, фото-2

Ще майже 150 тис. грн «Опоблок» заплатив ТОВ “Епос”, ТОВ “Спарк-Сервіс” і ФОП Білостоцькій Н. А. за товари та послуги. У профілях цих підприємств на сайті YouControl зазначено, що вони продають комп’ютери. Однак у самому осередку не пояснюють, за що саме переказували їм гроші. Та й узагалі коментарів щодо власних фінансів там не дають: "Стосовно фінансів усі звіти подані до НАЗК”.

До речі, ТОВ “Спарк-Сервіс” зареєстроване в Києві, а його засновниками є донеччани Володимир та Олег Філатови. Журналісти “Ні корупції” писали про те, що фірми цих підприємців торгують на тимчасово окупованих територіях, а також, імовірно, вони підтримують невизнані самопроголошені утворення на сході країни.

Реклама на дітях і публікації за бюджетні кошти: чим живе «Опоблок» на Полтавщині, фото-3

Реклама у ЗМІ коштом платників податків

Рекламні послуги обійшлися осередку в майже 60 тис. грн. Окрім того, центральний офіс заплатив полтавським фірмам за друк передвиборчих матеріалів ще 18 тис. грн.

Протягом двох попередніх років на сайті інтернет-видання “Полтавщина” з’явилося близько 150 рекламних публікацій. Оскільки вартість розміщення одного матеріалу становить 700 грн, такий піар мав коштувати понад 100 тис. грн. Однак, згідно зі звітом, парторганізація заплатила лише 7,7 тис. грн, тобто за 11 публікацій.

Приблизно половину статей присвячено Олександрові Вілкулу – нардепу, співголові фракції “Опозиційний блок” у Верховній Раді. Майже третина публікацій стосується очільника полтавського осередку партії Олега Сазонова.

Реклама на дітях і публікації за бюджетні кошти: чим живе «Опоблок» на Полтавщині, фото-4

Я скажу вам, що 90-95% було сплачено через бюджет України, що нам видавали. А 5% оплачували за особисті кошти”, – зазначив журналістам під час розмови представник регіональної організації “Опоблоку” Олександр Березянський.

А проте, у звіті центрального офісу партії інформація про видатки на розміщення матеріалів в ІВ “Полтавщина” теж відсутня. До речі, “Опозиційний блок” заплатив з бюджетних коштів 6,4 млн грн за рекламу на “Інтері”.

Також “Опоблок” розповсюджував у Полтаві власні газети. Представники партії у брендованих жилетах роздавали їх у наметах, розносили дворами, розкладали до поштових скриньок.

Реклама на дітях і публікації за бюджетні кошти: чим живе «Опоблок» на Полтавщині, фото-5

Від старого до малого: кому “опоблоківці” вручають подарунки

Окрім реклами у ЗМІ, партійці вдаються й до традиційного прийому “обдаровування”. У грудні 2017 року представники “Опоблоку” вручили КП “Лохвиця-сервіс” ключі від трактора.

Реклама на дітях і публікації за бюджетні кошти: чим живе «Опоблок» на Полтавщині, фото-6

У матеріалі на сайті партії сказано, що кошти на спецтехніку дав Юрій Бойко. В осередку підтверджують, що нардеп придбав трактор за власні гроші.

Згідно з декларацією Бойка, 2017 року він отримав понад 248 тис. грн заробітної плати, а також має кількамільйонні заощадження.

Такий прийом, коли подарунки оплачують партійці, а осередок повідомляє про це у ЗМІ, застосовують чимало партій. Можливо, це пов’язане з тим, що члени партії не зобов’язані звітувати про свої витрати на благодійність.

Нагоди попіаритися на дітях осередок також не втрачає. Креативний директор рекламної агенції “TABASCO” Олександр Смірнов каже, що родина й діти завжди були традиційною цінністю для українського суспільства. Крім того, дитина – безпрограшний образ, який викликає у виборців сильні емоції.

“Опоблоківці” полюбляють “ходити в гості” до обласного протитуберкульозного диспансеру.

Усі пакунки з партійною символікою. Однак у звітах про подарунки жодного слова. Олександр Березянський пояснює, що кошти на ці заходи давали депутати обласної ради. Хоча в соцмережах такі акції позиціонуються як допомога партії.

 Така поведінка партій уже стала традиційною. Спочатку вони проводять заходи для піару, а коли доходить до звітування, то відмежовуються від цього. Партії змінюють формулювання й пишуть, що захід організував не осередок, а активісти чи депутати, таким чином формально знімають відповідальність із себе й переносять її на окремих людей, які звітувати про витрати на благодійність не повинні”, – пояснює аналітик з партійних фінансів Громадського руху ЧЕСНО Ігор Фещенко.

До речі, фотографувати людину можна лише за її згодою (ст. 307 ЦКУ). Якщо навіть припустити, що диспансер чи центр розвитку є публічними місцями, де не заборонено робити фото без дозволу, то для опублікування світлин також необхідно отримати згоду (ст. 308 ЦКУ). У випадку з дітьми дозвіл мають надати батьки чи опікуни.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська зазначає, що, навіть якщо законні представники дитини дають дозвіл на показ її у ЗМІ, потрібно враховувати, з яких міркувань вони це роблять – комерційних чи ще якихось. І діяти слід в інтересах дитини.

Громадський рух ЧЕСНО вже писав про полтавських депутатів, котрі скористалися з нагоди попіаритись у День знань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#політика #партія #фінансування #Опоблок
Оголошення
live comments feed...