11:05, 29 листопада 2018 р.
Надійне джерело
У Полтаві вперше пройдуть ігри європейського проекту «Молодь дебатує»
1 грудня вперше в Полтаві відбудеться останній перед фінальним турніром відбірковий етап всеукраїнського проекту «Молодь дебатує». Це популярний у Німеччині метод дебатування, щорічно в ньому беруть участь сотні тисяч німецьких школярів. В Україні методиці навчаються вже третій рік. Почавши з 8 шкіл у 4 областях України, проект виріс до 40 шкіл у 12 областях. В цьому році до нього приєдналися й школярі Полтавської області. За підсумками відбіркового етапу четверо кращих поїдуть у лютому 2019 року на півфінали та національний фінал проекту до Харкова. Усього в півфіналах братимуть участь 16 старшокласників, у фіналі — 4. Iгри пройдуть 1 грудня 2018 року об 11:00 у Розсошенській гімназії за адресою Шкільна вулиця,18, Розсошенці,
Проект за унікальною німецькою методикою Jugend debattiert проходить в Україні за ініціативою організації Internationales Haus Sonnenberg уже третій рік, об'єднуючи школярів, які люблять і вміють брати участь у публічних дискусіях та шукати істину в суперечці. Як завжди, організатори уточнюють, що переможцем стане не той чи та, хто переміг суперника, голосніше за всіх відстоюючи свою точку зору… Понад усе журі оцінить вміння учасників репрезентувати в дебатах усі можливі аргументи щодо теми, максимально наблизившись до вироблення спільного рішення.
— Методику вигадав юрист Ансгар Кемман, а з'явилася в німецьких школах вона в 2001 році. Зараз у Jugend debattiert щороку грають сотні тисяч німецьких школярів, а подивитися фінал приходить президент Німеччини, — розповіла координаторка проекту Ольга Пішель, яка три роки тому привезла його в Україну. — Тут проект лише набирає обертів, але вже зараз українські дебати за цією методикою — наймасштабніші за межами Німеччини і перші, які проводяться не на німецькій мові.
Цього року участь у проекті взяли 40 шкіл та близько 700 дітей із 12 областей України. Це — майже двократний приріст у порівнянні з минулим роком, коли в проекті брали участь — 25 шкіл та 400 дітей із 8 областей. Учасники навчалися новій методиці дебатів на іграх проміж себе, а потім у всіх школах були зіграні перші турніри, по два переможці яких пройшли для майбутнього відбору на міжрегіональному етапі.
У дебатах в Полтаві візьмуть участь 20 дітей зі шкіл Полтави, Миргорода, Слов'янська, Краматорська, Костянтинівки, Бахмута, Харкова, Лозової. У найближчий тиждень такі ж відбіркові міжрегіональні дебати відбудуться у Вінниці (команди з Вінницької області та інших областей Західної України), у Ніжині (команди з Дніпропетровської, Чернігівської та Сумської областей) та в Херсоні (для команд з областей Південної України).
— Проект розвивається та розширюється, — вважає координаторка проекту в Україні Ольга Борисенко. — Наші фіналісти зараз стали громадськими активістами в своїх ВНЗ, членами громадських організацій. А ще двоє з них будуть суддями на міжрегіональних турнірах. Це переможець минулого року, Максим Чеботарьов із Дніпра, сьогодні — студент Харківського національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого та його землячка Надія Тихонова, учасниця півфіналу 2016 року, студентка Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Вони будуть судити нинішніх дебатантів у Полтаві та Ніжині, а допомагатимуть їм вчителі та вчительки з різних регіонів України та керівниця проекту Ольга Пішель.
Традиційно, темами для дебатів стануть питання, які, з одного боку, є актуальними для суспільства, та, з іншого боку, близькі й зрозумілі самим учасникам — учням старших класів. Так, у фіналі 2016 року дебати проходили на тему «Чи потрібно ввести 12-річне шкільне навчання в Україні з 2018 року?», а у фіналі-2017 обговорювали: «Чи потрібно замінити виборче право виборчим обов'язком в Україні з 2019 року?». На міжрегіональних дебатах обговорять тему «Чи варто поступово відмовлятися від виробництва електроенергії на атомних станціях України?». Одна тема для всіх, за думкою організаторів, ставить учасників у рівні умови.
Як вважають організатори, вже сам процес підготовки стає важливим досвідом для школярів — вони вчаться працювати з інформацією, розглядаючи її з різних точок зору, аналізують і відбирають важливі дані, навчаються все критично оцінювати, а потім сміливо і послідовно відстоювати свою позицію.
Полтавщину на міжрегіональному етапі представлятиме Анастасія Покладенко, учениця 9 класу Розсошенської гімназії:
— Я брала участь у дебатах за іншими методиками, і в цій для мене незвично, що зовсім небагато часу надається для виступу. Значить, у ньому не повинно бути нічого зайвого. І це, насправді, допомагає, — каже школярка.
Її вчителька Світлана Галь говорить, що нова методика серйозно вплинула на багатьох учнів:
— Є ті, хто має більше комунікаційних навичок, любить і вміє виступати, а є ті, кому цікавіше займатися пошуком і аналізом інформації, — пояснює наставниця. — І діти, які раніше одне одного в школі практично не помічали, у команді «відкривають» одне іншого, дружать. І на уроках виступи почали звучати інакше, і презентації робіт для Малої академії наук.
— Особливо корисним я вважаю те, що учаснику потрібно бути готовим виступити як на стороні ПРО («за»), так і на стороні КОНТРА («проти»). А на який саме стороні виступати, вони дізнаються за півгодини до початку дебатів, — уточнює Ольга Пішель. — А це означає, що їм потрібно підібрати всі аргументи незалежно від свого особистого ставлення до даної теми.
Саме так, за словами організаторів, досягається головна мета проекту — розвиток комунікативних навичок, критичного мислення, поваги до інших точок зору, громадянської активності та відданості демократичним принципам.
За словами Віоли фон Крамон-Таубадель, відомої німецької політичної діячки та керівниці організації Internationales Haus Sonnenberg, яка ініціювала проведення проекту в Україні, звичка до дебатів із ранніх років допомагає появі освічених та активних громадян: «Це як камені, кинуті у воду — з кожним роком кола на воді від цього проекту стають все більшими та більшими».
Проект проходить за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та методичної підтримки Jugend debattiert
Довідка:
Проект «Молодь дебатує» з'явився в Україні в 2016 році. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів Jugend debattiert її автори вперше дозволили використовувати на іншій мові. В 2016 році в українській версії проекту брали участь 113 учнів із 8 шкіл 4 регіонів країни: Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Миколаївської областей. Переможцем фіналу став Едуард Бєлоусов із Дніпра.У 2017 році проект продовжився в набагато більшому масштабі — вже 400 українських школярів спробували свої сили в дебатах. Вони представляли 25 навчальних закладів із 8 регіонів: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Житомирської, Львівської, Миколаївської, Сумської та Харківської областей. Переміг Максим Чеботарьов із Дніпра.У 2018 році в проекті беруть участь 40 шкіл та близько 700 дітей із 12 областей України: це Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Житомирська, Миколаївська, Львівська, Харківська, Сумська, Чернігівська, Херсонська, Полтавська, Вінницька області.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
16:13
Вчора
15:12
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...