Як жити у теплій квартирі, не переплачуючи за опалення?

24 жовтня у Полтаві стартував опалювальний сезон 2018-2019 років. З появою тепла в оселях полтавців знову стало нагальним питання, як користуватися тепловою енергією, щоб і почуватися удома комфортно, і не переплачувати за опалення. Роз’яснення з цього приводу надав начальник служби контролю за збутом теплової енергії «Полтаватеплоенерго» Віктор Іванченко.

     –  Вузли комерційного обліку теплової енергії (будинкові теплові лічильники) обліковують фактично спожиту теплову енергію, яка була використана для надання послуги з централізованого опалення в житлових будинках міста, – говорить Віктор Іванченко. – Тобто мешканці полтавських багатоповерхівок, обладнаних такими лічильниками, мають змогу сплачувати тільки за те тепло, що надійшло до їхнього будинку.

У разі встановлення і прийняття на абонентський облік вузла комерційного обліку теплової енергії при розрахунку вартості послуги з опалення на підприємстві керуються п. 12 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-%D0%BF). Зокрема, нарахування проводяться за фактично спожиту теплову енергію згідно з показниками будинкового теплового лічильника пропорційно до опалювальної площі кожного окремого помешкання. При цьому вартість 1 Гкал тепла для всіх побутових споживачів однакова (http://te.pl.ua/tarifi/tarifi-dlya-potreb-naselennya/).

       – Обсяги споживання теплової енергії для кожної з житлових багатоповерхівок міста є індивідуальними і залежать від багатьох чинників, – зазначає начальник служби контролю за збутом теплової енергії. – Серед них: теплозахисні властивості зовнішніх огороджувальних конструкцій, конфігурація самої будівлі (поверховість, «компактність» тощо), кількість діб обліку, температура зовнішнього повітря і температура повітря в приміщеннях.

Зняття показників вузлів комерційного обліку теплової енергії, що встановлені в житлових будинках, проводиться в останні дні кожного місяця опалювального сезону. На сьогодні більшість вузлів обліку вже обладнана модемами, які забезпечують автоматизований дистанційний контроль параметрів роботи приладів обліку та збір і передачу їх показників. У житлових багатоповерхівках, обладнаних будинковими тепловими лічильниками без автоматизованої дистанційної передачі даних, показники знімають фахівці «Полтаватеплоенерго» в присутності балансоутримувача та представника мешканців будинків, якщо він був обраний громадою.

     – Наші фахівці, – продовжує Віктор Іванченко, – щомісячно проводять аналіз обсягів теплоспоживання, а, відповідно, і вартості послуги з опалення по житлових будинках з комерційними вузлами обліку тепла. Якщо за результатами аналізу обсяги споживання істотно відрізняються від очікуваних – проектних, – приймаються рішення про комісійний (разом із балансоутримувачем) огляд будинків. Налагодження внутрішньобудинкових систем теплопостачання належить до обов’язків балансоутримувачів житлових будинків, однак нерідко фахівці підприємства при проведенні налагоджувальних робіт залучаються для надання консультативної допомоги.

Щодо регулювання обсягів споживання теплової енергії житловим будинком, то воно може відбуватися як за рахунок якості теплоносія, так і його кількості.

Якісне регулювання відбувається на котельнях підприємства, де контролюється температура теплоносія. Її підтримують на рівні, що відповідає температурним показникам зовнішнього повітря. Це робиться для забезпечення нормативних значень температури повітря у квартирах.

Кількісне регулювання може здійснюватися безпосередньо в кожній окремій багатоповерхівці. Тут мешканці вже самі визначають прийнятний температурний режим – 18°С чи 25°С – та підтримують його, у тому числі в перехідні періоди, коли денна температура зовнішнього повітря перевищує +5-8°С.

Але слід зауважити, що конструкції внутрішньобудинкових систем опалення мають обмеження щодо кількісного регулювання. Зокрема, при зменшенні витрат теплоносія нижче за передбачені проектною документацією, для кожного житлового будинку відбувається гідравлічне розбалансування внутрішньобудинкової системи опалення. А це в свою чергу призводить до погіршення теплопостачання, а то і відсутності опалення в окремих приміщеннях будівлі. Тому, щоб забезпечити раціональне використання теплової енергії і рівні можливості для всіх споживачів користуватися опаленням, більш доцільно буде повністю призупиняти подачу теплоносія на систему опалення житлового будинку при підвищенні температури зовнішнього повітря понад +5-8°С.

      – Звертаємо увагу споживачів, – акцентує Віктор Іванченко, – що збільшення температури повітря всередині приміщення на 1°С призводить до збільшення витрат теплової енергії у середньому на 5-7%. Звичайно, настільки ж зростають і цифри у платіжках за опалення.

Щоб самостійно регулювати споживання теплової енергії в багатоповерховому будинку, його мешканцям необхідно обрати відповідальну особу. Для цього вони на загальних зборах визначаються з прийнятним для всіх температурним режимом всередині приміщень, обирають уповноваженого представника, письмово інформують про нього підприємство і надають копію протоколу зборів з підписами усіх їх учасників. Після надходження письмового звернення фахівці служби контролю за збутом теплової енергії (http://te.pl.ua/kontaktna-nformacya/grafk-roboti-pdpriyemstva/#05) проведуть для обраної відповідальної особи інструктаж щодо роботи з тепловим лічильником безпосередньо на місці його встановлення. Інструктаж включає розгляд основних підходів до кількісного регулювання подачі теплоносія до житлового будинку, принципів роботи теплового лічильника, вміння читати його паспорт (складений «Полтаватеплоенерго» для кожного з будинкових приладів обліку, встановлених у багатоповерхівках міста), знімати його показники, оцінювати витрати теплоносія тощо.

У більшості полтавських багатоповерхівок відповідальні особи вже обрані, і для кожного з них фахівці «Полтаватеплоенерго» провели інструктажі. У будинках, де регулювання уже здійснювалося протягом всього попереднього опалювального періоду, вартість опалення була до 20% нижчою, ніж в аналогічних багатоповерхівках, де мешканці регулюванням не займалися.

Однак фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують: тепловий лічильник сам по собі не є засобом економії. Він являє собою лише комплекс приладів, які обліковують фактичну кількість спожитої теплової енергії будинком чи його частиною. Для зменшення кількості спожитої теплової енергії необхідно вжити цілого комплексу заходів.

    – Насамперед, необхідно зменшувати втрати тепла шляхом утеплення огороджувальних конструкцій будинків (стін, даху, горішніх та підвальних приміщень тощо), – деталізує Віктор Іванченко. – Також власним коштом мешканці можуть встановлювати автоматизовані ІТП (індивідуальні теплові пункти) з погодними регуляторами. При цьому підбирати обладнання для кожного окремого будинку мають фахівці. Також необхідно дбайливо ставитися до місць загального користування в будинках. Слід розуміти: розбите на сходовій клітині скло, пошкоджені двері в результаті стануть причинами зниження температури повітря у під’їзді і, як наслідок, у квартирах, розташованих у ньому. Це, в свою чергу, призведе до збільшення втрат теплової енергії.

Насамкінець зауважимо: додаткову інформацію щодо вузла комерційного обліку теплової енергії споживачі можуть отримати, звернувшись до служби контролю за збутом теплової енергії на адресу: вулиця Генерала Духова, 5 (зупинка «5 школа»/«ОЦЕВУМ»), кабінети №3 та №4, або зателефонувавши в робочий час на номери: (0532) 510-464, (0532) 510-482.

полтаватеплоенерго опалення платіжки за тепло
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
149 переглядів в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
За добу в Полтавській області зареєстровано 93 повідомлення про злочинні посягання.Зокрема, за вказаний період зареєстровано:- 40 крадіжок;- 2 шахрайства;- 3 наркозлочини.За добу в області померли 51 особа.Нагадуємо номери телефонів, за якими Ви маєте можливість повідомляти інформацію щодо місця перебування зниклих людей, а також - відомі Вам обставини вчинення злочинів та порушення правопорядку: (0532) 51-77-02 або 102.
Суспільство
« В розпалі боротьби з євробляхами за екологічні стандарти , уряду слід звернути увагу , що сьогодні 21% придбаних автівок припадає на ВАЗ2101 та інший совковий мотлох» - написав у своїй статті політолог Юрій Романенко: « - З усіх марок машин у 2018 році українські водії найчастіше купували  «Жигулі». Доля покупок становить 21% від усіх автомобільних угод , про це повідомила аналітична служба OLX. За даними платформи, найбільш розповсюдженою моделлю стала...
Суспільство
Якісні і ефективні вакцини, що захищають від кору, паротиту і краснухи, наявні в усіх кабінетах щеплень області. Загалом станом на 1 листопада в області було 21 892 дози вакцини КПК. Це складає 116% від річної потреби області. Тобто наявної кількості вистачає для планової та посиленої імунізації мешканців у найближчі декілька місяців.  Але рівень охоплення щепленнями КПК в області залишається незадовільно низьким, зокрема першу дозу вакцини КПК за графіком...
Суспільство
У Полтаві почали тотальну "європеізацію" МАФів та кіосків. 10 грудня депутати Полтавської міської ради та фахівці управлінь і департаментів на засіданні комісії з розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності розглянули цілу низку звернень від підприємців. Власники невеличких торгових точок подали заяви щодо продовження розміщення їх кіосків. За дві години члени комісії зуміли впоратися лише з 17 питаннями, адже суперечки виникали...
Суспільство
Найближчими днями в Україні загалом та на Полтавщині зокрема суттєво погіршиться погода. На 12-13 грудня на території країни діятиме циклон, який принесе із собою сніг висотою до 20 сантиметрів. Негода прийде до Чернігівської, Київської, Житомирської, Черкаської та Полтавської областях. Синоптики прогнозують сильний сніг із налипанням та пориви вітру до 15-20 метрів на секунду. Про це повідомляє прес-служба «Укргідрометцентру». Також синоптик Наталка Діде...
Спорт
13-го грудня о 22:00 у португальському Лісабоні відбудеться заключний матч групового етапу Ліги Європи між місцевив «Спортінгом» та полтавською «Ворсклою». Нагадаємо, португальці вже гарантували собі участь у раунді плей-офф, а полтавці вже точно не продовжать участь у єврокубках наступною весною. Незважаючи на те, що матч не має турнірного значення, «Ворскла» розраховує на підтримку уболівальників у португальському матчі. На клубному сайті сьогодні розміс...
Політика
Схоже, депутати Полтавської облради втомилися від поїздок областю під час проведення чергових сесій. І вирішили таки повернутися до Полтави. 10-го грудня Полтавська обласна рада провела засідання президії, під час якої учасники затвердили місце проведення двадцять третьої сесії. Згідно із рішенням, засідання відбудеться у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Сесія відбудеться 21-го грудня. Під час засідання депутати розглян...
Пригоди
9-го грудня сталася пожежа у селищі Розсошенці. Загорівся гараж по вулиці Калиновій. У приміщенні знаходився легковик «Фонд-Мондео», який охопило полум’ям. Рятувальники із 4-ї Державної пожежно-рятувальної частини за півгодини змогли локалізувати пожежу, а потім і ліквідувати загорання. А от врятувати машину не вдалося – автівка згоріла. Про це повідомляє офіційний сайт ГУ ДСНС України у Полтавській області Такий самий випадок стався 9-го грудня у Миргород...
Суспільство
15 та 16 грудня у Полтаві відбудеться захід для людей, які мріють про активну громадсько-політичну діяльність – Західна школа самоврядування. Центр громадянських ініціатив-ЦЕГРІН, організація з багаторічним досвідом передачі практичних знань у сфері місцевого самоврядування, спільно з провідним аналітичним закладом країни Українським Інститутом Майбутнього розпочинають новий проект з підготовки політичної еліти із застосуванням північноамериканської навчал...