07:15, 27 листопада 2018 р.
Фінансування медицини у Полтаві у 2018 році збільшилося на 75%
В Україні триває медична реформа первинної ланки медичної допомоги. З липня 2018 року заклади почали укладати договори з Національною службою здоров’я України (далі – НСЗУ). Через цей орган держава фінансує роботу сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, згідно з кількістю підписаних декларацій із пацієнтами.
Представники Інституту аналітики та адвокації вирішили з’ясувати, чи впливає медична реформа на зростання фінансування первинної ланки медичної допомоги. Для прикладу обрали полтавські Центри первинної медико-санітарної допомоги (далі – ЦПМСД) № 1, № 2 та № 3. Перші кошти за новим механізмом ці медичні заклади почали отримувати з липня 2018 року після автономізації та підписання договорів з НСЗУ.
Порівнявши доходи полтавських міських медзакладів у липні-жовтні 2018 року з фінансуванням в такому ж періоді 2017 року, аналітики з’ясували, що вони збільшились удвічі.
– За 4 місяці 2017 року, з липня по жовтень, ЦПМСД Полтави отримали 20,3 млн грн. За аналогічний період 2018 року фінансування від НСЗУ становить 40,8 млн грн та 1,8 млн грн місцевого бюджету. Приріст між роками складає 110%. Однак необхідно врахувати, що частина цього підвищення відбулась би навіть без зміни підходу до фінансування. Виключивши це, за нашими кінцевими підрахунками саме впровадження реформи сприяло підвищенню фінансування полтавських закладів ПМД на 75%, – зазначив аналітик Дмитро Пономарьов.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...