• Головна
  • Воєнний стан в Україні - що потрібно знати полтавцям?
10:08, 26 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Воєнний стан в Україні - що потрібно знати полтавцям?

Воєнний стан в Україні - що потрібно знати полтавцям?

Нагадаємо, термінове засідання РНБО скликали після нападу на три українські кораблі – «Яну Капу», «Бердянськ» та «Нікополь» у Керченській протоці. 25-го листопада російський корабель «Дон» протаранив «Яни Капу». Відео із російського корабля з'явилося на Ютуб-каналі "ТСН".

Після цього російські спецпризначенці обстріляли українські кораблі, поранили кількох моряків та захопили судна.

Після цього вночі відбулося екстрене засідання Ради Національної Безпеки та Оборони, яка рекомендувала Президенту України Петру Порошенку ввести воєнний стан строком на 60 днів.

Що чекає українців загалом та полтавців зокрема у випадку запровадження воєнного стану?

Чи буде мобілізація?

Негайної мобілізації не буде. У цьому запевнив Петро Порошенко під час засідання РНБО. Проте військовозобов’язаним буде заборонена зміна місця проживання без дозволів військкоматів.

Чи будуть заборонені мітинги та акції?

В умовах воєнного стану заборонені проведення акцій, страйків та інших масових зібрань. Приміром, в умовах воєнного стану не зможуть мітингувати євробляхери.

Чи буде запроваджена комендантська година?

Під час воєнного стану рішення про це приймає військове командування. У разі потреби воно має право запроваджувати комендантську годину, обмежувати свободу пересування громадян, а також рух транспортних засобів.

Чи скасують проведення виборів?

Під час воєнного стану вибори відбуватися не можуть. Після завершення воєнного стану Верховна Рада впродовж 90 днів має призначити нову дату виборів, якщо вони припадають на період дії воєнного стану. Нагадаємо, чергові вибори президента мають відбутися 31-го березня. У випадку, якщо воєнний стан діятиме всього 60 днів, то він закінчиться до дати виборів. Проте початок виборчої кампанії, яка має стартувати 31-го грудня, буде, як мінімум, відтерміновано.

Чи зможуть долучати громадян до суспільно-корисних робіт?

У разі запровадження воєнного стану військове командування може оголосити трудову повинність. І у цьому випадку залучати громадян до суспільно-корисних робіт. Це роботи оборонного характеру, а також роботи із ліквідації надзвичайних ситуацій.

Чи зможуть конфісковувати майно?

 Під час воєнного стану у разі потреби можуть відчужувати приватне, комунальне майно чи майно державних підприємств для потреб держави.

Чи можуть відключити Інтернет?

Воєнний стан запроваджує контроль з боку командування над підприємствами зв’язку, телерадіоорганізації та видавництва. Також можуть заборонити роботу особистих та колективних радіостанцій та передачі інформації через комп’ютерні мережі.

Коли скасують воєнний стан?

Воєнний стан скасовується після завершення терміну, на який його запровадили. Або окремим указом президента про його скасування. За часи незалежності України воєнний стан у державі не вводився.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#воєнний стан #Керченська протока #кораблі #Президент #РНБО #вибори
Оголошення
live comments feed...