• Головна
  • П`ята міська клінічна лікарня Полтави готова приймати хворих у випадку епідемії грипу
11:00, 24 листопада 2018 р.
Надійне джерело

П`ята міська клінічна лікарня Полтави готова приймати хворих у випадку епідемії грипу

П`ята міська клінічна  лікарня Полтави готова приймати хворих у випадку епідемії грипу

З 2009 року , коли в Україні бушувала найпотужніша за кілька десятиріч епідемія, п*ята міська лікарня стала головною базою лікування хворих на важкі ускладненняперебігу грипу та ГРВІ.

« Наші лікарі отримали безцінний досвід – ми навчилися лікувати  інфекцію, миттєво реагувати на всі виклики. Цей досвід нам допомагає і досі. Ми ділилися ним з колегами інших областей. » - розповідає головний лікар Полтавської клінічної лікарні номер п*ять В’ячеслав Томенко

Серед померлих жодного щепленого не було.

Цьогоріч у п*ятій лікарні заплановано розгорнути п*ятдесят ліжок у терапевтичному відділенні.

« - Якщо перебіг сезонного підвищення захворюваності буде в межах норми, цього буде достатньо. У разі необхідності діятимемо, як це було у 2009 році – коли ми спочатку повністю закрили терапію, потім неврологію,організували блок реанімації в гінекологічному відділенні, і одночасно у нас перебували двісті хворих . Досвід свідчить , що нам достатньо наших ресурсів» - розповідає В*ячеслав Томенко

Разом з тим у п*ятій лікарні провели навчання для фахівців , яких залучатимуть у період епідемії. Всі вони вакциновані за рахунок позабюджетних коштів:

« - Крім того ми вже розгорнули палату інтенсивної терапії , вона централізовано забезпечена киснем, є запас « Таміфлю» та інших препаратів. На випадок погіршення епідемічної ситуації,планується розгортання на базі оперативного блоку хірургічного відділення відділення реанімації» - продовжує головний лікар.

Але попри всі перелічені заходи, В*ячеслав Томенко наголошує: кожен полтавець повинен сам відповідально ставитися до профілактики, і робити щеплення:

«Серед померлих від грипу не було жодного щепленого, і до нас у відділення щеплені не потрапляли за рідкісним винятком. То ж придбайте вакцину для себе і рідних» - закликав В*ячеслав Томенко.

Раніше ми розповідали Медики заклиають робти щеплення від грипу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#грип #ГРВІ #лікарня
Оголошення
live comments feed...