• Головна
  • Сьогодні – день пам*яті жертв голодомору
08:00, 24 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Сьогодні – день пам*яті жертв голодомору

Сьогодні – день пам*яті жертв голодомору

По всій країні відбуватимуться жалобні заходи

Голодомор 1932-1933 рр. – одна з найстрашніших сторінок в історії України. Він був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком геноциду. Історики і демографи ще й досі сперечаються щодо кількості жертв голодомору, називаючи різні дані – від 3 і навіть до 10 мільйонів. Полтавщина була у числі областей , що від голоду постраждали чи не найбільше і чи не найбільше понесли втрат.

У енциклопедичному виданні «Полтавіка» стаття, присвячена темі голодомору наводить такі свідчення:

Від голоду вимирали цілі селянські родини і навіть села. За офіційними даними, навесні 1933 р. із 59 із 64 районів Харківської області, до складу якої входила більша частина Полтавщини, були охоплені «продовольчими труднощами». В Новосанжарському районі голод охопив 18 із 25 сільських рад. Члени більш ніж 2 тис. колективних господарств через виснаження не в змозі були вийти на роботу. Протягом весни 1933 р. у районі було зареєстровано близько 3 тис. смертей від голоду. У Гадяцькому районі за три весняних місяці 1933 р. померло більше 2 тис. людей. Село Мачухи Полтавського району із 2 тис. родин втратило близько половини. В с. Ламане Глобинського району, за неповними даними, від голоду померло 557 селян, у Мануйлівці Козелыцинського району – понад 500, в Максимівці Кременчуцького району – не менше 400, у Щербанях Полтавського району – 147. У с. Славки Решетилівського району в 120 дворах від голоду померло 152 душі. Хутори Сороки, Лебеді, Твердохліби, Малолітка і багато інших, знелюдніли повністю.Врешті смертність стала настільки масовою, що сільські ради припинили реєстрацію померлих.Діти і підлітки у віці до 16 років включно становили близько 40% від загальної кількості жертв голодомору в Україні й більше 50% на Полтавщині.

Внаслідок голодомору  зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність. Всеосяжність цієї національної катастрофи можна збагнути лише глибиною внутрішнього потрясіння кожного, хто вважає себе цивілізованою людиною.

У Полтаві сьогодні  24 листопада, з 15-45  до 16-00  з  нагоди  85-х  роковин   голодомору відбудуться  хвилина мовчання, запалення свічок пам’яті  і  та традиційна скорботна хода до Свято-Успенського  собору о 16.05.

Раніше ми розповідалиу Полтаві планують створити пам*ятник жертвам голодомору

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#голодомор #жертви #свічки #вшанування
Оголошення
live comments feed...