• Головна
  • Наступного року на Полтавщині зніматимуть історичне кіно
17:30, 25 листопада 2018 р.

Наступного року на Полтавщині зніматимуть історичне кіно

Наступного року на Полтавщині зніматимуть історичне кіно

Про це, серед іншого, нашому виданню в інтерв'ю голова Держкіно Пилип Іллєнко під час першого фестивалю Українського кіно, що відбувся у Лубнах.
На його переконання, нині вітчизняний кінематограф переживає відродження. Якщо 2011 року в українських кінотеатрах показали лише один фільм українського виробництва, то 2017-го зняли вже 47 фільмів за часткового фінансування держави. У прокат вийшло понад 30 стрічок, створених як за державні кошти, так і без них. У  2018 році на підтримку українських стрічок виділено 480 млн грн.  Для порівняння, 2011 року ця сума була уп'ятеро меншою і складала 95 млн грн.


- Перший кінофест у Лубнах - непересічна подія для Полтавщини. Які враження у вас від нашого краю?
- Я вперше в Лубнах, хоча безліч разів проїздив повз по трасі, і завжди хотів побачити це старовинне містечко. Тому коли Народний депутат Костянтин Іщейкін запропонував  підтримати фестиваль, ми з радістю погодилися, і я радий, що захід зібрав скільки людей. Адже українське кіно покликано разом з іншими видами мистецтва формувати український культурний простір, сприяти формуванню певних смислів, символів, які об'єднають всіх українців. Саме тому українська держава підтримує українське кіно. Для того, що би воно робили кіно для українців і про українців.
- На початку року ви говорили, що очікується прем*єра 49 наших картин. Чи справдилися сподівання? І чи вдалося реалізувати цей амбітний план?
- Цього року ми планували випустити 49 картин. Насправді ж їх вийде набагато більше - понад 60. І за державної підтримки і без. Це ігрові, і документальні, і короткометражні. Але нині постає питання не по кількість , а про якість. Сьогодні спостерігаємо динаміку щодо покращення якості, коли наші стрічки на ринку починають серйозно конкурувати з закордонними. І глядач віддає перевагу своєму, рідному.  Це вже не поодиноке явище, планка піднята на неймовірний рівень, "Скажене весілля" зібрало понад 50 млн гривень, ми про це нещодавно навіть мріяти не могли. Такий результат -не  просто реальність, це виклик для нас усіх. Ми не повинні зупинятися, ми повинні зробити краще, крутіше, аби побити цей рекорд.
- Які плани на рік наступний?
- З державного бюджету на 2019  рік на розвиток кіно заплановано виділити понад один мільярд  гривень. Ця сума буде розподілена між Державним агентством з питань кіно та іншими інституціями . Щодо Держкіно , то ми будемо підтримувати не тільки виробництво фільмів,  будемо звертати увагу на інші ланки кіноіндустрії. Йдеться про кінотеатри у маленьких містах. Будемо підтримувати різні проекти щодо просування вітчизняного кіно продукту  у тих містах, де  немає постійно діючих кінотеатрів. Звернемо увагу на  освітні проекти.  Йдеться не тільки по професійну освіту, а про освіту загалом. Ніхто не викладає дітям і молоді нічого про історію українського кіно, не прищеплює кінематографічний смак. Ось у цьому напрямі будемо рухатися.
- Полтавщина тісно пов'язана з кіно історією, тут знімали багато кіно шедеврів, маємо плеяду відомих особистостей, пов'язаних з кіномистецтвом. Можливо, матимемо продовження цієї традиції?
- Наступного року поблизу Лубен зніматимуть документальну стрічку " Северин Наливайко. Остання битва"  Під час фестивалю автори   оглянуть локації зйомок. Це буде біля села Солониця. Режисер - продюсер - Олексій  Пантєлєєв.  Проект пройшов пітчинг Міністерства культури і отримає державну підтримку.

Раніше ми повідомляли На Полтавщині завершився перший фестиваль українського кіно

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кіно #фестиваль #Держкіно
Оголошення
live comments feed...