• Головна
  • Полтавців запрошують на кінопоказ в рамках фестивалю Docudays UA
09:30, 21 листопада 2018 р.

Полтавців запрошують на кінопоказ в рамках фестивалю Docudays UA

Полтавців запрошують на кінопоказ в рамках фестивалю Docudays UA

21 листопада о 10.00 у Полтавській міській бібліотеці-філіалі №1 (вул. Петра Юрченка, 11/2,) відбудеться спеціальна подія в рамках XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA – показ документальної стрічки «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» Фредеріка Вайзмена. Про це нашому виданню повідомили партнери фестивалю Docudays UA у Полтаві та області — Полтавська філія Суспільної Служби України.

Фредерік Вайзмен – американський режисер-документаліст. Свій перший фільм «Божевільні з Тітіката» він презентував ще у 1967 році році. У своїх роботах автор нерідко досліджує роботу установ та соціальних структур: лікарень, шкіл, галерей, бібліотек, як у випадку Ex Libris. У 2016 році Фредерік Вайзмен був нагороджений «Оскаром» за видатні заслуги у кінематографі від Ради директорів Академії кінематографічних мистецтв і наук. «Мої фільми тяжіють більше до романістики, ніж до журналістики. У них непряма оповідь: я прошу вас, глядачів, подумати про те, що ви бачите, про фрагменти та порядок, у якому я їх подаю. Таким чином, я презентую свою точку зору», — говорить режисер.

Стрічка «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» видатного американського режисера Фредеріка Вайзмена зазирає за лаштунки одного з найвеличніших сховищ знань у світі й показує глядачеві місце гостинності, культурного обміну та навчання. У фокусі фільму знаходиться Нью-Йоркська публічна бібліотека. Вайзмен показує фунціонування її розгалудженої системи і піднімає питання ролі бібліотеки у сучасному суспільстві.«Багато людей думає, що бібліотеки – це сховище книг. Але ні, бібліотеки це місця для людей, які хочуть навчатися», — така думка звучить у одній зі сцен фільму.

Після фільму відбудеться дискусія щодо функції й ролі публічних бібліотек у сучасному українському суспільстві, обговорення трансформаційного потенціалу українських бібліотек та їхніх можливостей для локальних спільнот за участю експертів.

 Раніше ми повідомляли Розклад показів мандрівного фестивалю документального кіно

#кінопокази #режисери #бібліотека
Оголошення
live comments feed...