• Головна
  • Полтавців запрошують на кінопоказ в рамках фестивалю Docudays UA
09:30, 21 листопада 2018 р.

Полтавців запрошують на кінопоказ в рамках фестивалю Docudays UA

Полтавців запрошують на кінопоказ в рамках фестивалю Docudays UA

21 листопада о 10.00 у Полтавській міській бібліотеці-філіалі №1 (вул. Петра Юрченка, 11/2,) відбудеться спеціальна подія в рамках XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA – показ документальної стрічки «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» Фредеріка Вайзмена. Про це нашому виданню повідомили партнери фестивалю Docudays UA у Полтаві та області — Полтавська філія Суспільної Служби України.

Фредерік Вайзмен – американський режисер-документаліст. Свій перший фільм «Божевільні з Тітіката» він презентував ще у 1967 році році. У своїх роботах автор нерідко досліджує роботу установ та соціальних структур: лікарень, шкіл, галерей, бібліотек, як у випадку Ex Libris. У 2016 році Фредерік Вайзмен був нагороджений «Оскаром» за видатні заслуги у кінематографі від Ради директорів Академії кінематографічних мистецтв і наук. «Мої фільми тяжіють більше до романістики, ніж до журналістики. У них непряма оповідь: я прошу вас, глядачів, подумати про те, що ви бачите, про фрагменти та порядок, у якому я їх подаю. Таким чином, я презентую свою точку зору», — говорить режисер.

Стрічка «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» видатного американського режисера Фредеріка Вайзмена зазирає за лаштунки одного з найвеличніших сховищ знань у світі й показує глядачеві місце гостинності, культурного обміну та навчання. У фокусі фільму знаходиться Нью-Йоркська публічна бібліотека. Вайзмен показує фунціонування її розгалудженої системи і піднімає питання ролі бібліотеки у сучасному суспільстві.«Багато людей думає, що бібліотеки – це сховище книг. Але ні, бібліотеки це місця для людей, які хочуть навчатися», — така думка звучить у одній зі сцен фільму.

Після фільму відбудеться дискусія щодо функції й ролі публічних бібліотек у сучасному українському суспільстві, обговорення трансформаційного потенціалу українських бібліотек та їхніх можливостей для локальних спільнот за участю експертів.

 Раніше ми повідомляли Розклад показів мандрівного фестивалю документального кіно

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кінопокази #режисери #бібліотека
Оголошення
live comments feed...