• Головна
  • Більше тисячі полтавців вже захворіли на гострі вірусні інфекції.
11:30, 20 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Більше тисячі полтавців вже захворіли на гострі вірусні інфекції.

Більше тисячі полтавців вже захворіли на гострі вірусні інфекції.

 Про це говорили  на засіданні   міської надзвичайної протиепідемічної комісії , що її провела заступник міського голови з гуманітарних питань  Людмила Бойченко. 
Завідувач Полтавського відокремленого міськрайонного підрозділу лабораторних досліджень державної установи "Полтавський лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" Олександр Горбань поінформував , що у  нинішньому  епідсезоні в Україні циркулюватимуть грип групи "А Мічіган"  ,   " А  Сінгапур"  та "В Колорадо":
- Віруси типу "А"  агресивніші,  мають важчий  перебіг, викликають серйозні ускладнення. Тоді як віруси типу "В"  - мають  м'якші ознаки, часто схожі  на звичайну застуду.  "Мічіганові" не притаманно викликати великі епідемії та пандемії, а от вірус " А Сінгапур" - небезпечний. Передусім тому, що  його в Україні не фіксували більше п'яти років , імунітету до цього вірусу у населення немає. 

 Торік у Полтавській області захворюваність на грип мала звичайний характер з поступовим підйомом, і досягла максимуму наприкінці лютого - початку березня. Було зафіксовано  232 тисячі випадків ГРВІ та грипу, ( 16 тис на 100 тис населення), на 25% менше, ніж у попередньому сезоні, і нижче багаторічного на 15%.

В першому півріччі 2018 року вже маємо  121 тис випадків  ГРВІ та грипу  (8 тис на 100 тис населення),  (що на 18% менше, ніж за аналогічний період попереднього року). У Полтаві перевищення епідпорогових показників не відмічали, всього захворіло 35 тис 750 громадян на  ГРВІ, і було  33 випадки грипу. Третина від кількості - діти.  Навчальні заклади не закривали на карантин, призупиняли навчання лише в окремих класах. 
Нині при управлінні охорони здоров'я створено оперативний штаб для координації профілактичних та лікувальних заходів.
Протягом останніх кількох тижнів у Полтави фіксують помірне зростання захворюваності на грип та ГРВІ.  Захворіли  1 197 осіб, з них 833 дитини. Госпіталізовано 67 людей.
Олександр Горбань наголосив : головний засіб убезпечитися  від грипу - зробити щеплення. Поки що це не дуже популярно серед населення, адже вакциновано всього 0,1% від загальної кількості полтавців, за тиждень 348 осіб. Переважно, це сімейні лікарі.

Раніше ми повідомляли Медики закликають робити щеплення від грипу 

#грип #ГРВІ #щеплення
Оголошення
live comments feed...