• Головна
  • На Полтавщині розпочався триденний фестиваль українського кіно
12:30, 17 листопада 2018 р.

На Полтавщині розпочався триденний фестиваль українського кіно

На Полтавщині розпочався триденний фестиваль українського кіно

Гостей приймають Лубни. У лубенців і гостей міста є можливість не тільки безкоштовно побачити вітчизняний кінопродукт, а й зустрітися з акторами та авторами фільмів. Серед учасників кінофестивалю – голова Держкіно Пилип Іллєнко, заслужений артист України Назар Задніпровський, письменник та сценарист Андрій Кокотюха. Організатори: Державне агентство з питань кіно, Народний депутат України Костянтин Іщейкін, Лубенська міська рада. Партнери: ГО «Твій світ», ГО « PRєDKI»

2011 року в українських кінотеатрах показали лише один фільм українського виробництва. 2017-го зняли вже 47 фільмів за часткового фінансування держави. У прокат вийшло більше 30 стрічок, створених як за державні кошти, так і без них. До кінця 2018 року в прокат загалом має вийти 49 українських стрічок. Усі їх частково профінансувала держава. Загалом на підтримку українських стрічок виділено 480 млн. грн. Для порівняння, 2011 року ця сума була уп'ятеро меншою і складала 95 млн. грн.

Відкриваючи кінофестиваль голова держкіно Пилип Іллєнко сказав :

– Українське кіно потужно розвивається, цього року було заплановано випустити 49 картин, а насправді їх вийде аж 60. Розвиток кіно активно підтримує держава і у 2019 році на український кінематограф буде виділено 1 мільярд гривень. У наших планах - поява на теренах України пересувного кінотеатру, який показуватиме кіно там, де ніколи не було кінотеатру. Також ми займатимемося і просвітницькими проектами.

Лубенщина і кіноминуле

Лубни і Лубенщина мають свою сторінку в історії кінематографа. Основоположник українського історичного кіно Іван Кавалерідзе одружився з випускницею Лубенської жіночої гімназії актрисою Надією Капельгородською. Вона не тільки знімалася у класичних стрічках 30-х років («Наталка-Полтавка», «Прометей», «Коліївщина»), але й стала сценаристом фільму «Повія» за романом Панаса Мирного, знятого у 1961 році.

Лубни мають стосунок і до першого радянського звукового фільму «Путівка у життя», що знятий за книгою «Фабрика людей» лубенця Матвія Погребинського.

Один з найвідоміших та найуспішніших радянських режисерів Леонід Гайдай має лубенське коріння. У селі Оріхівка народився його батько Іов Гайдай.

Стрічка «Перший парубок» («Первый парень»), яка зібрала у 1958 році 19,8 млн глядачів зараз трохи підзабута. Але це перша художня стрічка, знята Сергієм Параджановим на кіностудії Довженка. Її автори – Віктор Безорудько та Петро Лубенський.

Та найбільша гордість краю – кіношедевр 1966 року «Весілля в Малинівці», знятий у Пісках. У 1967 році його побачили 74 мільйони глядачів. Це беззаперечний лідер тогочасного прокату.

Лубенщина і кіномайбутнє

Факт, який безумовно зацікавить не лише любителів кіно: наступного року у Лубенському районі відбуватимуться зйомки фільму-реконструкції «Северин Наливайко. Остання битва!». Проект пройшов пітчинг Міністерства культури і отримає державну підтримку. Кабмін затвердив результати конкурсу патріотичних фільмів Мінкульту

Фестивальна програма охоплює різні жанри та стилі.

Тут і комедія «Скажене весілля» що стала лідером цьогорічного прокату, історична драма «Червоний» та документальна стрічка «Міф», бойовик «Кіборги» та фентезійна «Сторожова застава».

Цьогоріч Лубни святкують 1030 років від дня заснування, то ж не в останню чергу, це своєрідний подарунок для міста . А от наступного року містяни зможуть взяти участь у зйомках фільму про Северина Наливайка, який зніматимуть на місцевих локаціях.

#кіно #іллєнко #фестиваль #Лубни
Оголошення
live comments feed...