• Головна
  • Завтра Полтава приєднається до радіодиктанту національної єдності
13:00, 8 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Завтра Полтава приєднається до радіодиктанту національної єдності

Завтра Полтава приєднається до радіодиктанту національної єдності

У п’ятницю, 9-го листопада, об 11-ій 30-ть до Дня української писемності та мови Українське радіопроведе радіодиктант національної єдності.

Радіодиктант диктуватимутуть із радіостудії на Хрещатику, 26, йогоможна буде дивитися по телевізору, слухати й дивитися на сайтах суспільного радіо і телебачення в Інтернеті. Традиційно текст радіодиктанту готує і буде диктувати доцент Київського університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко.

Незмінними є умови мовного флеш-мобу: диктант треба писати лише від руки, надруковані у будь-якому текстовому редакторі файли не перевірятимуть. Водночас, надіслати роботу на перевірку можна і електронною поштою, для цього написаний від руки диктант треба відсканувати чи сфотографувати. Радіодиктант можна писати і надсилати шрифтом Брайля. Адресу, а також детальні умови диктанту повідомлять безпосередньо перед написанням диктанту.  Координаторка акції, ведуча спецпроекту «Радіодиктант національної єдності» Аліна Акуленко на свої сторінці у фейсбук пише:

«Перш за все, озбройтеся хорошим настроєм і позитивними емоціями. Радіодиктант - аж ніяк не іспит… це – мовний флешмоб. 

…Це неймовірне відчуття, коли всі одночасно роблять одну справу і ця справа – написання тексту… це ейфорія від того, що ти зараз пишеш слово і розумієш, що це слово пишуть десятки тисяч людей в різних куточках України і світу… Ось про що слід пам’ятати. Можете покласти під подушку правопис

 На перший диктант, який відбувся в травні 2000-го року надійшло в межах тисячі листів. Минулого року «Українське радіо» отримало 28 тисяч 999 радіодиктантів,» - розповіла Аліна Акуленко.

Нагадаємо, текст для радіодиктанту замовляють спеціально. У ньому немає авторських знаків чи суперечливих орфограм. Але при тому їхня загальна кількість дуже велика, тому написати радіодиктант без помилок непросто.

Раніше ми розповідали, що лише одна мешканка з Полтавщини написала без помилок диктант єдності

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#диктант єдності #радіо #письмо
Оголошення
live comments feed...