• Головна
  • Зарплати лікарів «первинки» зросли в два — три рази
18:30, 6 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Зарплати лікарів «первинки» зросли в два — три рази

Зарплати лікарів «первинки» зросли в два — три рази

Насамперед, це стосується тих медиків, які уклали декларації з оптимальною кількістю пацієнтів. Скажімо, до старту реформи лікарі первинного рівня отримували в середньому 4 000 – 6 000 грн, зараз 12 000 – 18 000 грн. Зросла зарплата і у медсестер, які працюють із такими лікарями – з 3 500 – 5 000 грн до 6 500 – 8 000 грн. Зі збільшенням кількості декларацій, підписаних лікарем із пацієнтами, його дохід зростатиме — повідомляє Національна служба здоровʼя України

На сьогодні в реформу вже увійшли 623 медичних заклади - це половина від загальної кількості . Вони отримують фінансування за принципом «гроші за пацієнтом», переваги якого відчутні – заклади отримали від держави значно більше коштів, ніж за механізмом субвенції. І, відповідно, більше можливостей для підвищення зарплат лікарям, придбання необхідного обладнання, покращення обслуговування пацієнтів.

50% українців обрали свого лікаря

21 мільйон українців обрали лікаря, якому довіряють, та уклали з ним декларацію на обслуговування. Таким чином, можливістю вільно обрати лікаря, без прив’язки до місця проживання чи прописки, вже скористалась половина українців. Важливо, що підписати декларацію можна з лікарем не лише з комунальних закладів, але й з приватних. Зокрема, серед закладів, що приєднались до реформи, 538 – комунальні, 47 – приватні, 38 лікарів-ФОП. Держава платить за кожного пацієнта за однаковими тарифами, незалежно від того, де працює його лікар.

раніше ми повідомляли Медична реформа крокує полтавщиною - які успіхи і камені спотикання?

#медицина #реформи #декларації
Оголошення
live comments feed...