• Головна
  • Український шоколад позбавили російськомовних назв
15:59, 27 листопада 2012 р.

Український шоколад позбавили російськомовних назв

145303

Рада директорів української кондитерської корпорації «Roshen» вирішила повернути на етикетки своєї продукції написи українською мовою, які раніше були замінені на російськомовні.

Про це на своїй сторінці в «Facebook» написав міністр економічного розвитку і торгівлі України, засновник «Roshen» і один з ключових її акціонерів Петро Порошенко.

Він підкреслив, що, як правило, не втручається в діяльність компаній, акціонером яких він є. У той же час, Порошенко зазначив, що питання, що стосуються мови, суверенітету і територіальної цілісності є державними. У зв'язку з цим, міністр ініціював обговорення даної теми в раді директорів «Roshen».

"Мої аргументи були сприйняті: українські товари на українському ринку повинні бути українською мовою", - повідомив Порошенко, підкресливши, що це "так само важливо, як і те, що в Україні має бути одна державна мова - українська".

Етикетки деяких кондитерських виробів, які випускає «Roshen», почали друкувати російською мовою ще в травні цього року. Як повідомив в інтерв'ю «Газете.ua» президент корпорації В'ячеслав Москалевський, мова йде тільки про ті товари, які продаються в Росії і на Україні - шоколад і шоколадні «батончики». Російську мову для написів на етикетках, за його словами, вибрали тому, що її розуміють в обох країнах.

Інформація про те, що «Roshen» перевела етикетки на російську мову, з'явилася в ЗМІ в середині листопада. Інтерес журналістів викликала дискусія, що розгорнулася в соціальних мережах з цього приводу. Більшість гнівних коментарів було залишено на сторінці «Roshen» в «Facebook». Зокрема, український письменник Іван Андрусяк заявив, що більше не буде купувати продукцію компанії, назвавши її «русифікованою отрутою».

Кондитерська корпорація «Roshen» - дочірнє підприємство концерну «Укрпромінвест» Петра Порошенка. У 2005 році він оголосив про передачу всіх своїх активів в фонд, яким управляє незалежна інвестиційна компанія. Концерном «Укрпромінвест» в даний час керує батько міністра - Олексій Порошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...