• Головна
  • У річці Сула нові жителі: 4,5 тонн мальків риби, — Полтавський рибоохоронний патруль
15:40, 5 листопада 2018 р.
Надійне джерело

У річці Сула нові жителі: 4,5 тонн мальків риби, — Полтавський рибоохоронний патруль

У річці Сула нові жителі: 4,5 тонн мальків риби, — Полтавський рибоохоронний патруль

2 листопада у річку Сула поблизу с. Тарасівка вселили водні біоресурси. За зарибленням стежили працівники Полтавського рибоохоронного патруля. На захід завітали й представники державної та обласної влади.

Зариблення річки Сули відбувалось в районі понтонної переправи с. Тарасівка, Оржицького району Полтавської області. Його здійснювали за рахунок державного бюджету. Так, з ДУ «Херсонський виробничо-експериментальний завод по розведенню молоді частикових риб» доставили водні біоресурси.

— У річку Сула вселили понад 4,5 тонн мальків риби: товстолоба, коропа та білого амура. Якщо говорити про вагу та кількість мальків, то товстолобу маємо 3195 кг, а це 127800 екземплярів, коропу — 1035 кг, 41400 екземплярів та білого амуру 270 кг, 10800 одиниць, — розповіла начальниця Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич.

У річці Сула нові жителі: 4,5 тонн мальків риби, — Полтавський рибоохоронний патруль, фото-1

Загальна кількість зарибку — 4500 кг, 180000 екз. Наважка одного екземпляра - 25 гр.

Охороною зарибку та інших водних біоресурсів займаються рибоохоронні органи, які обіцяють посилити чергування на водоймі.

— Ми проводимо цілодобові рейди, патрулюємо понад берегом, використовуємо плавзасоби. Також залучаємо громадськість, правоохоронні органи. За півроку склали вже більше 3000 адмінпротоколів, — прокоментував заступник начальника відділу рибоохоронного патруля №1 Юрій Антоненко.

У заході також взяли участь народний депутат України Костянтин Іщейкін, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, представники районної адміністрації, ЗМІ, телебачення «Кременчуцькі новини» та «Місто» м. Полтави.

— У подальшому ми беремо таку стратегію: з екологічного фонду обласного бюджету будемо виділяти суми на різні нагальні питання. Наприклад, щоб не розчищати ділянки річок по 100-200 метрів, а робити все у більших об’ємах і комплексно. Адже у нас мета одна — щоб рибні запаси примножувались, і ця галузь розвивалась, — поділився Олександр Біленький.  

Під час зариблення обговорили й екологічну ситуацію, що виникла на річці кілька років тому. Зокрема, це стосується забруднення водойми та гибелі великої кількості риби. Присутні представники влади запевнили, що не допустять повторної проблеми.

У річці Сула нові жителі: 4,5 тонн мальків риби, — Полтавський рибоохоронний патруль, фото-2

— Кілька років тому ми підтримали область, щоб екологічні кошти лишились на відповідні потреби. Цьогоріч у бюджеті ініційовано додаткові програми. Завдяки децентралізації ми можемо акумулювати певний місцевий ресурс, і за співфінансування бюджетів різних рівнів досягнути найкращого результату, — наголосив Костянтин Іщейкін.  

Полтавський рибоохоронний патруль

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#риба #річка #зариблення #Сула
Оголошення
live comments feed...