• Головна
  • У Полтаві випустили у Ворсклу 600 кілограмів малька товстолоба
10:22, 5 листопада 2018 р.
Надійне джерело

У Полтаві випустили у Ворсклу 600 кілограмів малька товстолоба

У Полтаві випустили у Ворсклу 600 кілограмів малька товстолоба

Акцію ініціював  Клуб підводних мисливців  «Калкан Полтава» на чолі з Дмитром Антонцем. Організація існує шість років, вона об’єднує  близько вісімдесяти осіб. Сфера діяльності  – підводне мисливство, дайвінг, спорт. Але клуб опікується не тільки цікавим дозвіллям. Кілька років поспіль «Калкан Полтава» чистив  дно Ворскли. І ось четвертий раз проводить зариблення. Мальків випустили на території Прирічкового парку на Леваді.

«Ми кинули клич, і небайдужі полтавці, дайвери тамисливцізібрали 17 тисяч гривень. На них ми придбали 600 кг риби – це мальок товстолоба вагою від200 до 500 грамів. Перед цим зробили іхтіологічний висновок. Спочатку хотіли придбати коропа чи білого амура. Зрештою, зупинили вибір на товстолобі. Ця риба приживається найкраще, а головне – їстьтраву, якої дуже багато у Ворсклі. І не тільки на території Полтави, а і по всій річці. Всі наші акції – і чистку дна, і зариблення проводимо разом з депутатом міської ради Юрієм Бойком. Він завжди нас підтримує за власної ініціативи»- розповів Дмитро Антонець.

Та перш ніж оселити рибу на новому місці довелося вирішувати чимало проблем – знайти транспортний засіб, ємності для перевезення(мальків придбали у підприємця у Малому Ладижині).

До міської влади за допомогою не зверталися. Хоча депутат міськради Юрій Бойко вважає, що справу, започатковану клубом «Калкан – Полтава» необхідно обов'язково перевести на серйозний рівень, аби його підтримала і міська влада також.

В будь-якому разі, запевнив Дмитро Антонець, «Калкан» продовжуватиме свої акції:

«У дитинстві ми проводили на Ворсклі цілі дні, пірнаючи з маскою. І досі пригадуємо, скільки було риби! Її можна було торкатися руками, а яка прозора була вода! І яка плачевна ситуація тепер – коли річку забруднюють викиди підприємств, очерет «захоплює» все більші площі. Тому ми тримаємося і будемо триматися разом, аби дати шанс на життя нашій Ворсклі».

Раніше наші журналісти розбиралися - чи можна ловити рибу промисловим способом у парку "Нижньоворсклянський"

#риба #Ворскла #зариблення #Полтава
Оголошення
live comments feed...