У Полтаві відбулася просвітницька кампанія «Впізнай інсульт».

У Полтаві відбулася просвітницька кампанія «Впізнай інсульт». , Алла Широкова

У нашій країні щорічно реєструють близько 140 тис. випадків, при цьому 50% хворих помирають впродовж  року . Понад 40% людей втрачають працездатність , і тільки кожен десятий одужує і веде повноцінне життя. На Полтавщині у минулому році зареєстровано 4 427 випадків . Область входить до першої п*ятірки за рівнем захворюваності.

Кампанія «Впізнай інсульт» покликана навчити людей вчасно розпізнавати перші ознаки захворювання , і таким чином, зберегти якомога більше життів. Адже успіх лікування залежить, передусім, від оперативно наданої медичної допомоги. Організатори заходу — Департамент охорони здоров*я Полтавської ОДА, Полтавська обасна клінічна лікарня ім. Скліфосовського. Вони провели спільний брифінг для журналістів та екскурсію до відділення нейрохірургії з блоком анестезіології та інтенсивної терапії . Сьогодні ж у місті працювали бригади волонтерсього загону «Єдність», які безкоштовно вимірювали тиск та індекс маси тіла для визначення ризиків на інсульт . Просвітницьку кампанію підтримало Представництво компанії Берінгер Інгельхайм в Україні.

« Протягом останніх років інсульт значно «помолодшав».

До нас потрапляють хворі зовсім юного віку — це навіть підлітки чотирнадцяти і шістнадцяти років. Зазвичай, на інсульт частіше хворіють чоловіки . Жінки опиняються в зоні ризику , коли втрачають репродуктивну функцію, це пов*язано з гормональними змінами в організмі. За статистикою, середній вік пацієнтів — 54 роки» - розповів завідувач нейрохіругрічним відділенням ПОКЛ ім Скліфософського Михайло Тончев.

У Полтаві відбулася просвітницька кампанія «Впізнай інсульт». , фото-1 У Полтаві відбулася просвітницька кампанія «Впізнай інсульт». , фото-2 У Полтаві відбулася просвітницька кампанія «Впізнай інсульт». , фото-3 У Полтаві відбулася просвітницька кампанія «Впізнай інсульт». , фото-4

Частіше хворіють на геморагічний інсульт ( 71%) , ішемічний — 43%. Кожні тридцять хвилин пацієнт з інсультом , якого можна було б вилікувати , помирає, або має незворотні зміни в організмі тільки через те, що його лікують у неналежних умовах. На сьогодні ж відділення нейрохірургії повністю реконструйоване, обладнане сучасною технікою.

«Нині ми маємо змогу зробити швидку діагностику за допомогою комп*ютерної томографії, відновити кровообіг в ураженій ділянці мозку протягом перших чотирьох годин.» - говорить головний лікар Полтавської обласної лікарні Григорій Оксак. Але одна справа — коли людина проживає у Полтаві. І зовсім інша — якщо у віддаленому районі. «Саме тому ми плануємо придбати додатково дев*яносто автівок невідкладної допомоги»- поінформував директор департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Як розпізнати інсульт

Ознаки інсульту легко запам*ятати завдяки абревіатурі МОЗОК

М- раптове порушення мовлення

О- раптова асиметія обличчя

З- раптове запаморочення

О- очі, раптове погіршення зору

К- раптова слабкість чи оніміння кінцівок

Профілактика інсульту

Лікарі наголошують — насамперед, в зоні ризику перебувають ті, хто зловживає палінням та алкоголем, хворі на хронічну гіпертензію, цукровий діабет, ожиріння. Велике значення має спадковий фактор.

Алла Широкова

Інсульт обласна лікарня нейрохірурги допомога лікування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі